nb1.hu

Magyar Kupa-elődöntő: gyors gólváltás után egy remek kontratámadás döntött

Két év után ismét döntőbe jutott a Paks.

A Magyar Kupa első elődöntőjén a Paks otthonába látogatott a Kisvárda. Az NB I idei szezonjában hazai környezetben és idegenben is győzni tudott Bognár György csapata a várdaiak ellen, de az elmúlt öt magyar bajnoki fordulóban még pontot sem szereztek a zöld-fehérek.

A mérkőzés elején Tóth, majd Silye próbálta bevenni a vendégek kapuját, egyikük sem tévedett sokat. A 21. percben egy Kisvárda szöglet után Matic remek fejessel szerezte meg a vezetést, 0-1. Öt perccel később Hahn pazar lekészítése után Papp szépen tekert a hosszú sarokba, 1-1.

A második félidő 8. percében egy hazai ellentámadásnál Tóth pazar kiugratása után Hahn futhatott egyedül a vendégek kapujára, majd ziccerben nem hibázott, 2-1. A 61. percben Melnyk kapáslövését védte Szappanos. A meccs hajrájában szoros emberfogással védekezett a Paks az egyre több íveléssel próbálkozó Kisvárda támadásai ellen. A 91 .percben szinte a semmiből Camaj bődületes lövése a felső lécről pattant ki, a hátralévő időben pedig már nem esett gól – a Paks elsőként jutott a Magyar Kupa fináléjába.

MOL MAGYAR KUPA, ELŐDÖNTŐ
PAKSI FC – KISVÁRDA FC  2–1 (1–1)
Paks, Fehérvári úti stadion, 1798 néző, v.: Erdős
Paks: Szappanos – Lenzsér, Kinyik, Vas – Osváth, Papp, Silye (Kovács K. 71.), Vécsei (Balogh B. 80.), Windecker (Mezei, 71.) – Hahn (Böde, 85.), Tóth B. (Haraszti, 80.) Vezetőedző: Bognár György
Kisvárda: Petkovic – Cipetic, Jovicic, Lippai, Körmendi (Balogh N. 84.) – Matic, Melnyk (Nikolov, 72.), Makowski (Ötvös, 62.) – Mesanovic, Navrátil (Filipovic, 72.), Szpaszics (Camaj, 62.) Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Papp (27.), Hahn (53.) ill. Matic (21.)

Tedd meg első befizetésed, vedd igénybe a 100%-os bónuszt, és fogadj a kedvenc csapatodra vagy sporteseményeidre! (x)