»
Továbbra is hibátlanul: az FTC magabiztos győzelemmel hangolt a BL-negyeddöntőre

Emily Bölk volt a Ferencváros legeredményesebb játékosa (Fotó: fradi.hu – archív)

2024.04.23 19:25Módosítva: 2024.04.23 19:48

A Ferencváros 36–26-ra nyert Kisvárdán a női kézilabda NB I keddi mérkőzésén.

A bajnokságban továbbra is hibátlan FTC először 8–4-nél lépett el a Kisvárdától, majd miután a hazaiak visszakapaszkodtak egyetlen találatra (9–10), a zöld-fehérek újra rákapcsoltak, és egy 6–1-es sorozattal ismét leszakították magukról ellenfelüket (10–16). A szünetben hét gól volt a fővárosi együttes előnye (13–20).

A második félidő első felében a Kisvárda tartotta a lépést a Ferencvárossal, a különbség az 50. percig nem duzzadt a felek között (23–30), de a végére a vendégek Kovács Anett két góljával „közétették” a tízet (26–36).

A Fradi legeredményesebb játékosának kilenc találattal Emily Bölk bizonyult, aki – az MKSZ statisztikája szerint – az elsőtől az utolsó percig a pályán volt, őt tehát nem pihentette Allan Heine vezetőedző az Esbjerg elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntő első, szombati meccse előtt. Klujber Katrin az első félidőben dobta mind az öt gólját, rajta kívül Angela Malestein és Kovács Anett is ötször volt eredményes, míg Simon Petra hatszor talált be. A hazaiaknál Erin Novak kilenc gólt szerzett.

NŐI KÉZILABDA NB I
Kisvárda–Ferencváros 26–36
(13–20)
Legjobb dobók: Novak 9, ill. Bölk 9, Simon P. 6

A bajnokság állását itt tekintheti meg!

Ez is érdekelheti:

Történelmi sorsolásra kerül sor a Sport TV stúdiójában (Fotó: sport1tv.hu)
Kézilabda

Ilyet még nem látott a kézilabda világa, történelmi sorsolás lesz Magyarországon

Imre Bence és a Ferencváros alaposan megszenvedett az Olympiakosz elleni elődöntő első mérkőzésén Fotó: MTI/Purger Tamás
Kézilabda

Nem tudott előnyt szerezni a Fradi az Olympiakosz elleni visszavágóra

Hugo Descat is tudja, a szezon eddigi legfontosabb meccse jön (Fotó: handballveszprem.hu)
Kézilabda

„A szezon egyik legfontosabb összecsapása” – nagyon fogadkoznak a Veszprémnél a BL-negyeddöntő előtt

Kövesd a Sportal cikkeit a Google hírekben is!