Az amerikai képviselőház szombaton egy 61 milliárd dolláros biztonsági csomagot hagyott jóvá Kijev számára, miután a kongresszusban hónapokig folyt a vita a republikánusok azon követelése miatt, hogy a Fehér Ház erősítse meg a biztonságot a mexikói határon. A törvényjavaslatot még a demokrata többségű szenátusnak is jóvá kell hagynia, és Joe Biden amerikai elnöknek alá kell írnia.

Hirdetés

Bár az új csomag arra késztette Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt, hogy azt állítsa, hogy országa még mindig képes legyőzni Oroszországot, sok kijevi tisztviselő kevésbé lelkes, azzal érvelve, hogy „nem valószínű, hogy ez drámaian megváltoztatja Kijev helyzetét a frontvonalon” – írja a Financial Times.

A lapnak több ukrán frontszolgálatos katona elmondta, hogy alig bírják a könyörtelen orosz támadásokat, miközben akut lőszerhiánytól szenvednek. Néhány katona azt mondta, hogy remélik, hogy az amerikai gyártmányú felszerelések beáramlása javítani fog a helyzetükön, bár egy magas rangú ukrán tisztviselő azt mondta a lapnak, hogy „segíteni fog lelassítani az orosz előrenyomulást, de nem fogja megállítani azt”.

Egy másik ukrán forrás is csatlakozott ehhez az értékeléshez, megjegyezve, hogy bár a támogatás csökkentené a lőszerhiányt, „nem tartalmaz ezüstgolyót”.

Korábban írtuk

Egy ukrán katonai elemző megjegyezte, hogy a 61 milliárd dolláros támogatás lehet az utolsó ilyen jellegű támogatás ebben az évben, hozzátéve, hogy „meglehetősen nagy a valószínűsége annak, hogy az Ukrajnának szánt összes következő segélycsomag sokkal kisebb méretű lesz”.

Nem a lőszerhiány az egyetlen probléma, amellyel Ukrajna szembesül. Rob Lee, a Foreign Policy Research Institute Eurázsia Programjának vezető munkatársa rámutatott, hogy Kijev számára az élőerő a másik nagy kihívás. A több katona toborzásának kérdése a frontvonalra „lehet a kulcsa annak, hogyan alakul a háború 2025-ben” – értékelte.

A teljes cikket IDE kattintva olvashatják el az Orosz Hírek oldalán.