Kikapott az Atlético az Alavés otthonában

Húsz év alatt másodjára fektette két vállra az Alavés az Atléticót.

Fotó: Getty Images

2024.04.21 20:26Módosítva: 2024.04.21 20:45

Az Alavés 2–0-ra legyőzte az Atlético Madridot, amely csapatnak a harmadik hely várhatóan el is úszott a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 32. fordulójában.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, arra viszont aligha lehetett számítani, hogy az Alavés a 18. percben megszerzi a vezetést. Egy kipattanó labdára csapott le Carlos Benavidez, aki tűpontosan tekert a bal alsó sarokba. (1–0)

A fordulás után a hazaiak a vezetés megtartására törekedtek, jóval többet birtokolták a „matracosok” a labdát, ám az egyenlítés nem jött össze. Olyannyira nem, hogy Luis Rioja egy szépségdíjas találattal megduplázta az Alavés előnyét, ezzel pedig le is zárta a találkozót, otthon tartva a három pontot. (2–0)

Az Atlético veresége nagyjából kezdi eldönteni a bajnoki harmadik hely sorsát is, amelyet hét pontos előnnyel tart a Girona. A mérkőzés egyik legjobbja pedig a vendégek mesterének, Diego Simeonének a fia, Giuliano volt, aki éppen a túloldalon futballozott.

A forduló teljes programja

Ezt már látta?

Iván Martín szerezte a mérkőzés második gólját, ünneplése alatt pedig sérült csapattársa, Borja García mezét tartotta a magasba.
La Liga

Hozta a kötelezőt a Girona, egyre biztosabb a BL-indulás – videóval

Nem elég, hogy nem nyert a Bilbao, Yuri Berchiche (balra) még meg is sérült
La Liga

Szinte mindent kihagyott a kupagyőztes, pontot szerzett a volt Fradi-légiós csapata

Kövesd a Sportal cikkeit a Google hírekben is!