Szoboszlai csak pár percet játszott, de így is nyert a Liverpool, szuper kiélezett az angol bajnokság

2024. április 21. – 19:59

Másolás

Vágólapra másolva

A bajnokság középmezőnyébe tartozó Fulham otthonába látogatott a Liverpool a Premier League aktuális fordulójában, és mivel a nagy rivális Arsenal szombaton megnyerte a maga meccsét, a győzelem kötelező volt Szoboszlaiék számára. A magyar válogatott vezéregyénisége végül csak epizódszerepet kapott a meccsen, a 86. percben állt be csereként, amikor a csapat már biztos, 3:1-es vezetéssel várta a lefújást.

Ez is maradt a végeredmény, a Liverpool góljait Trend Alexander-Arnold (32. perc), Ryan Gravenberch (53. perc) és Diogo Jota (72. perc) szerezték.

A csapat továbbra is óriási küzdelemben van a bajnoki címért, bár a Bajnokok Ligájában az indulás joga (ami a Premier League első négy helyezettjének jár) már gyakorlatilag biztosra vehető. 33 meccsen szerzett 74-74 ponttal az Arsenal és a Liverpool áll a bajnokság első két helyén, Szoboszlaiék csak a rosszabb gólkülönbség miatt a másodikak. A két csapat mögött a bajnoki címvédő Manchester City jön harmadikként, egy pont lemaradással, igaz, eggyel kevesebb lejátszott meccsel. Ha behúznák a bajnoki címet, azzal történelmet írnának: még soha egy csapat sem nyert meg négy szezont zsinórban az angol bajnokságban.

A Premier League idei évadában már csak öt meccs van hátra a Liverpoolnak, az utolsó fordulót május 19-én játsszák – ez után szűk egy hónapja lesz a játékosoknak kipihenni magukat az Európa-bajnokság előtt.