»
A Honvéd kiütötte a Pécset a kiesési rangadón

Fontos mérkőzést nyert meg a Budapest Honvéd (Fotó: honvedfc.hu)

2024.04.21 19:04Módosítva: 2024.04.21 19:24

A labdarúgó NB II 29. fordulójának vasárnapi mérkőzésein a Budapest Honvéd 4–0-ra győzött a Pécs ellen, a Gyirmót pedig zsinórban harmadik győzelmét aratva 2–0-ra nyert a Csákvár ellen hazai pályán.

A Honvéd már az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát, Lőrinczy Attila magabiztosan értékesített tizenegyesével szerzett vezetést a kispesti csapat a 29. percben, majd a 32. percben Vjacseslav Korbacsuk is gólt szerzett. (2–0)

Hiába cserélt hármat a második félidőre Mátyus János, a pécsiek nem, a kispestiek viszont tudtak még gólt szerezni, Kerezsi Zalán és Bobál Gergely révén, ezzel a Honvéd 4–0-ra nyert, és eltávolodott a kiesőzónától.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

Nem tudta kihasználni a Pécs vereségét a BVSC, amely 1–0-ra kikapott az edzőt váltó Siófoktól. A sereghajtó Mosonmagyaróvár 1–0-ra nyert a Szombathelyi Haladás, míg a Tiszakécske 2–0-ra a Kazincbarcika ellen, de mindkét csapat maradt a kiesőzónában.

EZT OLVASTA MÁR?

Már tíz pont az előnyük a tabella élén (Kép: Nyíregyháza Spartacus)
NB II

Magabiztosan nyert a listavezető Nyíregyháza a Vasas elleni rangadón

Tóth Milán (jobbra) a második félidőben piros lapot és tizenegyest harcolt ki, valamint gólt is szerzett (Fotó: Facebook/Vasas FC – archív)