vádirat;letöltendő börtönbüntetés;kábítószerbirtoklás;Herczeg Zoltán;

Több mint két és fél év börtönt kér az ügyészség Herczeg Zoltánra

A divattervezőt társával együtt a büntetőeljáráshoz kapcsolódó 3 millió forint szakértői díj megfizetésére is köteleznék.

Instagram-posztban számolt be a napokban Herczeg Zoltán divattervező arról, hogy kézhez kapta a hivatalos vádiratot, amiből kiderül, hogy az ügyészség kábítószer-birtoklás miatt 2 év 8 hónap letöltendő börtönbüntetést, illetve 3 évre a közügyektől való eltiltást indítványoznak rá – vette észre a 24.hu. A 61 éves férfi, ahogy írta vád szerint már csak „megszerzéssel elkövetett” birtoklásért, tulajdonképpen fogyasztásért ítéltetnék el.

„Kiderült az igazam, amit az elejétől kezdve meggyőződéssel hajtok. Ezért tulajdonképpen még hálás is lehetek a munkájukat korrektül végző rendőrségnek, nyomozóknak. Az is vagyok. Köszönöm! Amiért kevésbé vagyok hálás, az ez az indítvány a letöltendőről, illetve az ügyben felmerült több, mint 3, azaz három millió forintnyi igazságügyi vegyészszakértői és toxikológus szakértői díj, amelyet ezen felül is meg kell majd fizessek egyetemlegesen” – utalt arra, hogy a büntetőeljárásban kábítószer-kereskedelemmel vádolt társával együtt kell ezért helytállniuk.

Több mint tíz nappal ezelőtt a Népszava is beszámolt arról, hogy egy ügyészségi közlemény név említése nélkül közölte: a Budapesti IV. és XV. Kerületi Ügyészségvádat emelt egy 61 éves férfival szemben kábítószer-kereskedelem, társa ellen pedig kábítószer birtoklásának bűntette miatt, mindkettőjükkel szemben végrehajtandó börtönbüntetést indítványozva - közölte egy, lapunknak is elküldött tájékoztatásában a Fővárosi Főügyészség.

Herczeg Zoltánról volt szó, aki  büntetőügyéről van szó. A divattervező április 20-án szabadult 182 napos előzetes letartóztatásból a Venyige utcai fegyházból, és ekkor kezdődött 122 napig tartó házi őrizete. Nemrégiben lapunknak is adott interjút, amelyben többek közt arról beszélt, hogy balek volt, mivel úgy szegte meg a törvényt, hogy sokat foglalkozott közügyekkel. Úgy véli, egy olyan játszma részévé vált, amelyre semmiféle ráhatása nincsen, s meglátása szerint Magyarországon nem igazságszolgáltatás, hanem jogszolgáltatás van.