Az Arsenal feladta a leckét a Liverpoolnak

Ahogy a Liverpool, úgy az Arsenal is gödörbe került a legutóbbi meccsein, hiszen Mikel Arteta csapata kétszer egymás után kikapott. A londoniak azonban szombat este újra győztek, a Wolverhampton elleni 2-0 pedig azt jelenti, hogy újra az Arsenal áll a Premier League élén, és fel van adva a lecke Jürgen Klopp Liverpooljának.

2024. 04. 20. 22:31
UEFA Champions League - Arsenal vs Bayern Munich
Leandro Trossard góljával szerzett vezetést az Arsenal a Wolverhampton elln. Fotó: EPA/ANDY RAIN
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Premier League legutóbbi fordulójában a Liverpool hazai pályán kikapott a Crystal Palace ellen, de a ziccert az Arsenal nem tudta kihasználni, mert szintén vereséget szenvedett az Aston Villától. Mikel Arteta csapata aztán szerdán a Bayern München ellen is kikapott és kiesett a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. Két egymást követő vereség után lépett pályára szombat este az Arsenal.

A Wolverhampton otthonában sokáig úgy tűnt, hogy egyetlen gól dönti el a meccset, azt pedig még az első félidő végén, a 45. percben Leandro Trossard szerezte a felsőléc segítségével. Ezután egészen a mérkőzés végén jelzett hatperces hosszabbításig nem született újabb találat, aztán a 95. percben Martin Ödegaard góljával alakult ki a 2-0-s végeredmény az Arsenal javára.

Győzelmével a londoni csapat visszavette a vezetést a Premier League-ben, 74 pontjával az élre állt, megelőzve a 73 pontos Manchester City-t, amely szombaton az FA-kupa elődöntőjében győzött a Chelsea ellen, így a hétvégén nem lép pályára a bajnokságban.

Az Arsenal feladta a leckét a Liverpoolnak, amely ha nem akar lemaradni, győznie kell a Fulham otthonában (vasárnap 17.30). Jürgen Klopp csapata jelenleg 71 ponttal a harmadik helyen áll, és ha begyűjti a három pontot, pontszámban beéri az éllovas Arsenalt.