Hármat rúgott, de ötöt kapott a Debrecen Diósgyőrben

Cívishír | 2024. 04. 20. | 21:22:47
Hiába állt fel 0-2-ről a Loki, végül nem szerzett pontot.
Ötször jutott a labda a debreceni kapuba (Fotó: Cívishír)

Szomszédvárak, baráti szurkolótáborok találkozója volt a DVTK-stadionban az OTP Bank Liga 29. fordulójában április 20-án este lejátszott DVTK-DVSC labdarúgó-mérkőzés. Szoros mérkőzést ígért a piros-fehér csapatok meccse, hiszen a vendégek 42 ponttal az ötödik, míg a hazaiak 37 egységgel a hetedik pozíciót foglalták el a tabellán. A bajnokságban eddig kétszer találkozott a DVSC és a DVTK. A bajnokságban az első találkozójukon, ugyancsak Diósgyőrben, 3–1-re győztek a hazaiak egy nagyon baráti foci benyomását keltő mérkőzésen, a debreceni összecsapás 2–2-es döntetlent hozott úgy, hogy a vendégek vezettek 2–0-ra.

A mérkőzést Bogár Gergő vezette, és sípjelére a piros mezes hazaiak kezdték a játékot. A DVSC fehérben lépett pályára.

Egy perc sem kellett ahhoz, hogy a DVTK egy csodálatos fejesgóllal megszerezze a vezetést. A jobb oldalon vezetett támadásból Bényei középre adott labdáját Klimovich 10 méterről fejelte a jobb alsóba (1–0).

A 6. percben Dzsudzsák 23 méterről, kissé balról elvégzett szabadrúgása pattant meg a sorfalon, a bal alsóba tartó labdát Odyntsov ütötte a mezőnybe. A Loki a bekapott gól után igyekezett átvenni a játék irányítását, a diósgyőriek azonban felvették a ritmust, így a közönség látványos, változatos focit láthatott, amibe mindkét oldalon egyre több pontatlan passz került. Negyedóra elteltével visszaesett az iram. Némi izgalmat a hazaiak szögletei hoztak, majd egy újabb, teljesen váratlan hazai gól.

Lund beadását az egyedül hagyott Edomwonyi 13 méterről, Megyeri felett fejelte a jobb alsóba (2–0)

Élvezetes mérkőzést játszott a két csapat (Fotó: Cívishír)

Az újabb gól után a védekezésre kényszerült DVSC-nek nem nagyon ment a játék, miközben a hazaiak veszélyes támadásokat vezettek. A 29. percben büntetőhöz jutott a DVTK, Edomwonyit rántotta le Ferenczi az ötös sarkán. A büntetésvégrehajtó Pernambuco volt, a bal alsóba tartó lövést Megyei kiütötte, a kipattanókból volt még a hazaiaknak két ismétlése, de azokat is fogta a debreceni hálóőr, illetve kifejelték a léc alól a védők. Ez a momentum önbizalmat adott a debrecenieknek, harcosabban fociztak, inkább ők nyerték az egy-egy elleni párharcokat, fölénybe kerültek és a 42. percben szépítettek. Egy bal oldali támadásból Vajda cselezte be magát a büntetőterületre, passzát Baranyai 11 méterről lőtte a kapu jobb oldalába (2–1).

A félidő hátralévő része és a négyperces hosszabbítás is a Lokié volt, gól azonban nem született. A második félidőben igencsak bekezdett a DVSC, és a 48. percben Bárány kiegyenlített.

Dzsudzsák cselezte lövőhelyzetig magát, 13 méterről megeresztett bombáját Odyntsov még védte, a kipattanóra azonban Bárány pontosan érkezett és 7 méterről védhetetlenül lőtt a kapu jobb oldalába (2–2).

Bárány Donát egy gólt lőtt, de lőhetett volna többet is (Fotó: Cívishír)

A gól után paprikás hangulat lett úrrá a pályán, szabálytalanságok sorozata tördelte a játékot, pontosabban és veszélyesebben a vendégek fociztak. Ennek ellenére a 59. percben ismét a DVTK-nál az előny. Az egyre harcosabban játszó hazaiak egy agresszív labdaszerzés után a balról centerezett labdát 13 méterről Edomwonyi a jobb felsőbe lőtte (3–2).

És alig telt el pár perc, máris bent a hazaiak negyedik találata. A 67. percben egy szöglet után az éppen frissen becserélt Gera 4 méterről, Megyeri lába között vágta a hálóba a labdát (4–2).

A Loki nem adta fel, Odyntsovból hőst csináltak a debreceni játékosok, egy felépített támadás végén a DVTK hálóőre négy hatalmas bravúrt mutatott be fél percen belül. A diósgyőriek egyre inkább a feltolt védekezésen alapuló biztonsági focit kezdték játszani, és ez megnehezítette a debreceniek dolgát. Nehezen jutottak el a hazaiak büntetőterületére, ott viszont a tömörülő védők akadályozták meg a gólhelyzet kialakítását.

A DVTK számos helyzetet kialakított a mérkőzésen (Fotó: Cívishír)

A 83. percben egy bedobás utáni távoli lövésből Ojediran szerezte meg a Loki harmadik gólját, 16 méterről a bal alsót centizte ki. (4–3) Szinte folyamatosan a DVTK térdelén folyt a játék, a Debrecen azonban nem tudott gólhelyzetbe kerülni, és ez a hazaiak védekezését dicsérte. A hét perc ráadásban aztán megkapta a kegyelemdöfést a Loki. Egy eladott labdából kontrázta meg a DVSC-t a Diósgyőr. A középre adott labdát 9 méterről Fekete rúgta a hálóba (5–3).

Mesterszemmel:

Srdjan Blagojevic (DVSC): Gratulálok a DVTK-nak a győzelemhez. Őrült mérkőzés volt a mai, mint ha hullámvasúton ültünk volna. Nagyon hamar gólt kaptunk, ez mentálisan okozott nekünk gondot, tudtuk, a DVTK fizikálisan erős csapat és erre nem tudtunk jól reagálni. Jött a második gól, majd a büntető, Megyeri hatalmasat mentett. Ez változtatta meg a szituációt és sikerült nekünk is betalálni. A félidőben azt éreztem, meg tudjuk változtatni a játékot, egyenlítettünk, és közel is voltunk a fordításhoz, majd jött a harmadik gól. Ezen a szinten nem engedhetjük meg ezeket a hibákat, és a helyzeteinket ki kell használni. Vállalom a felelősséget a döntésekért, amit az edzői stábbal hoztunk. Ez nem működött, hamar gólt kaptunk. Fájdalmas ez a vereség, de csak egy napunk van a szomorkodásra, utána össze kell szednünk magunkat, hogy jól fejezhessük be a bajnokságot.

Vladimir Radenkovic (DVTK): 2–0-ra vezettünk, majd jött egy büntető, ami kimaradt, de ezzel drámaivá tettük a találkozót. Ezzel megmutattuk a mentalitásunkat, azt, amit az ideérkezésem utáni első öt meccsen láthatott a közönség. Nem csak őrült mérkőzés volt, hanem minőségi játék is folyt a pályán.

OTP Bank Liga, 29. forduló:
Diósgyőri VTK-Debreceni VSC 5-3 (2-1)
Miskolc, 6005 néző, v.: Bogár
gólszerzők: Klimovics (1.), Edomwonyi (22., 60.), Gera D. (67.), Fekete V. (94.), illetve Baranyai (42.), Bárány (48.), Ojediran (83.)
sárga lap: Lagator (29.), Dzsudzsák (64.)
Diósgyőri VTK: Ogyincov - Bokros, Csorbadzsijszkij, Lund, Stephen - Bényei (Gera D., 66.), Vallejo, Klimovics (Holdampf, 66.) - Pernambuco (Feuillassier, a szünetben), Edomwonyi (Fekete V., 77.), Pozeg Vancas (Szabó L., 86.)
Debreceni VSC: Megyeri - Baranyai, Romancsuk (Batai, 91.), Lagator, Ferenczi - Vajda (Szécsi, 69.), Manrique (Ojediran, a szünetben), Dzsudzsák, Loncar (Szuhodovszki, 69.), Domingues (Bódi, 86.) - Bárány