»
A Burnley nyerte a kiesési rangadót; hatgólos meccsen kapott ki a Luton – videóval

Hiába a győzelem, még a Burnley helyzete is kilátástalan.

Fotó: Getty Images

2024.04.20 18:00Módosítva: 2024.04.20 18:39

Összegyűjtöttük olvasóinknak, hogy mi történt az angol labdarúgó-bajnokság 34. fordulójának szombat délutáni mérkőzésein. Íme:

A bentmaradásért folytatott harcban minden pont aranyat ér, pláne a három. Az egyre reménytelenebb helyzetben lévő Sheffield United fogadta azt a Burnley-t, amely csapatnak még reális esélye van az előzésre. Vincent Kompany feltüzelte játékosait, ami ki is ütközött az első félidőben. A 38. percben Jacob Larsen kezdte a sort, majd két perccel később Lorenz Assignon is betalált. (0–2) A fordulás után szépített a Sheffield, ám a Burnley erre két góllal válaszolt, amivel ki is alakult a mérkőzés végeredménye. (1–4)

A kieső helyen álló klubok közül a Luton Town állt a legközelebb a bentmaradást érő helyekhez, ám nem ígérkezett könnyű ellenfélnek a Thomas Frank vezette Brentford. Olyannyira nem, hogy Yoane Wissa duplájával már az első félidőben két góllal vezetettek a vendégek. (0–2) A fordulás után sem állt meg a henger, betalált Ethan Pinnock, Keane Lewis-Porter, majd az ötödik gólt Kevin Schade szerezte a Brentfordnak. (0–5) A szépítés a 91. percben összejött, Luke Berry találatával pedig ki is alakult a végeredmény. (1–5)

A forduló teljes programja

Még több Premier League!

Jürgen Klopp és Josep Guardiola mindkét csatája döntetlenre végződött a mostani idényben, nagy kérdés, hogy az idény végén melyik szakember ünnepelhet – feltéve, hogy nem Mikel Arteta csapata lesz a befutó