nb1.hu

A Nyíregyháza Spartacus FC NB I-es győzelmet aratott a Vasas ellen

A listavezető remek gólokat is szerzett.

A Vasas FC elleni, teljesen megérdemelt 3-1-es győzelemmel a Nyíregyháza Spartacus FC hatalmas lépést tett afelé, hogy megnyerve az NB II-es bajnokságot, visszatérjen a nyártól az élvonalba. A listavezető győzelméhez nem férhetett kétség.

EZ TÖRTÉNT

Mindkét csapat igyekezett bizonyítani, hogy a nagy tét nem nyomja rá bélyegét a színvonalra. A bátrabbnak tűnő Nyíregyháza jobban jött ki ebből a hozzáállásból, mert egy remek támadás végén, álompassz után Nagy Dominik megszerezte a vezetést az éllovasnak, 1-0.

A Vasas a 17. percben „veszélyeztetett” először, Berecz Zsombor a jobbösszekötő helyéről, 17 méterről a bal oldalhálóba lőtt. A 22. percben Kovácsréti Márk remek átlövése gólt érdemelt volna.

A 31. percben viszont vigasztalódhatott, mert 20 méterről a jobb alsóba lőtt, 2-0.

Nyíregyháza-Vasas: legyen a fő ok a focizás szeretete!

Hidi M Sándor pár perccel később feleslegesen kiállíttatta magát. A fordulás után bátrabb lett a Vasas, Berecz 11-esével rászolgált a szépítésre, 2-1. A 65. percben viszont eldőlt a meccs, Farkas Bendegúz lövése Doktorics Áronról pattant a saját kapujába, 3-1.

A Nyíregyháza Spartacus FC teljesen megérdemelten nyert, ezzel hatalmas lépést téve az első hely megszerzése és a feljutás felé.

A Vasas FC tovább harcol az ETO FC-vel és a Szeged-Csanád Grosics Akadémiával a másik feljutó helyért.

Gera Zoltán első vereség szenvedte el rendes játékidőben a Vasas vezetőedzőjeként.

GÓLOK TÖRTÉNETE

8. perc: Remek játék után vezet a Nyíregyháza! Gresó laposan, nagyszerűen ugratta ki a mélyről érkező Nagy Dominikot, aki 8 méterről kissé balról Jova lábai között a kapu közepébe gurított. 1–0

31. perc: Kovácsréti jobbról cselezett remek ütemben középre, ezúttal a bal lábával lőhetett. 18 méterről a jobb alsóba csavart. 2–0

62. perc: Berecz nagy szóló után lőtt, a labda a becsúszó Alaxai kezére pattant a tizenhatoson belül. A megítélt 11-est a kiharcolója jobbal a kapu jobb felső sarkába bikázta. 2–1

65. perc: eldőlt! Beke bal oldali beadására Farkas érkezett a hosszún, de rosszul találta el a labdát, ám Doktorics 5 méterről a saját kapujába rúgta azt középről. 3–1

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: TÍMÁR KRISZTIÁN

Rend és fegyelem jellemzi a csapatát, miközben szenvedélyt is kivált játékosai körében. Nyilvánvaló, hogy szavára hallgatnak, hiszen szemmel láthatóan hisznek neki a futballistái. Ez a kiváló összhang a vezetőedző és a csapat között ismételten jól megtervezett és végrehajtott taktikát eredményezett, ami fontos és megérdemelt győzelmet hozott. A Nyíregyháza Spartacus FC nem számít esélyesnek a szerdai, Ferencváros elleni „hazai” Magyar Kupa-elődöntőben, de korántsem esélytelen. Ez nagyban köszönhető Tímár Krisztián vezetőedző kiemelkedő munkájának.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: A HARMADIK GÓL

A listavezető végig jobb, határozottabb és veszélyesebb volt. Ennek ellenére, amikor az állás 2-1 lett, a szurkolók talán megijedhettek. A Vasas előtte nyomást gyakorolt, és mindent megtett a szépítésért. Látszott, hogy Berecz gólja után is lendületben maradhatnának az angyalföldi játékosok, ám a szerencse (megérdemelten) a Nyíregyháza oldalára állt, és eldőlt a mérkőzés a mindent eldöntő góllal.

Harc az NB I-be jutásért és az NB II-ben maradásért: jönnek a kiemelt rangadók

JEGYZŐKÖNNYV

NB II, 29. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–VASAS FC 3–1 (2–0)
Balmazújváros, 500 néző. Vezette: Berke Balázs (Horváth Róbert, Aradi József)
NYÍREGYHÁZA: Dala – Baki, Alaxai, Gengeliczki – Farkas B., Kesztyűs (Sigér Á., 69.), Nagy D. (Tamás O., 82.), Nagy B. – Gresó (Vass P., 77.), Beke (Novák Cs., 77.), Kovácsréti (Oláh B., 82.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
VASAS: Jova – Pávkovics (Ódor, a szünetben), Otigba, Baráth B. – Bakti (Girsik, 81.), Berecz, Hidi M. S., Urblík (Vida M., a szünetben), Doktorics – Tóth M. (Szalay Sz., a szünetben), Radó (Bukta, a szünetben). Vezetőedző: Gera Zoltán
Gólszerző: Nagy D. (9.), Kovácsréti (31.), Doktorics (65. – öngól), illetve Berecz (62. – 11-esből)
Kiállítva: Hidi M. S. (39.)