A sprintfutam után az időmérőt is elvitte Max Verstappen.

A Max Verstappen győzelmét hozó sprintfutam után néhány órával már jött is a Kínai Nagydíj versenyhétvégéjének egyik főattrakciója, az „igazi” időmérő, azaz a vasárnapi futam rajtsorrendjét meghatározó kvalifikáció.

Rögtön a Q1-ben pedig meglepetés született: a sprintkvalifikáción, illetve a sprintfutamon is második helyet szerző Lewis Hamilton már az időmérő első szakaszában kiesett (a hétszeres világbajnok belehibázott a körébe).

A Q2 is tartogatott izgalmakat: Sainz gyors körén az utolsó kanyarban megcsípte a sóderágyat, amitől megforgott és a gumifalba csúszott – piros zászlós megszakítás következett:

Bár nem nézett ki jól a spanyol autója (eltűnt az orrkúpja), az incidens után Sainz tovább tudott hajtani a garázsba, a Ferrari szerelőinek pedig rövid idő alatt sikerült annyira rendbe hozni az autót, hogy a spanyol – Verstappen és Pérez mögött – a harmadik legjobb idővel jutott tovább a Q3-ba.

Az időmérőt természetesen Verstappen nyerte, mellőle Pérez indulhat, a második sorból pedig Alonso és Norris.

Ez volt a Red Bull 100. F1-es rajtelsősége, ami ráadásul pont azon a pályán született, ahol az első is (még Vettel révén 2009-ben). Ami pedig Verstappent illeti, ebből a szempontból tökéletes szezont fut a holland, hiszen eddig mindegyik pole pozíciót ő vitte el, összességében pedig ez volt számára a 37. pályafutása során.

Így néz ki a Kínai Nagydíj időmérőjének végeredménye:

A vasárnapi futamot – magyar idő szerint – 9:00-kor rendezik, az M4 Sport élőben közvetíti.

(Fotó: Formula1.com, Getty Images)