»
Hatalmas siker: világbajnok a magyar sportoló!

Csonka Dorottya Európa-bajnoki ezüstérem után világbajnoki aranyat nyert (Fotó: Facebook/Magyar Vívó Szövetség)

MTI
2024.04.19 16:58Módosítva: 2024.04.19 16:59

Aranyérmet nyert a kadeteknél a kardozó Csonka Dorottya a rijádi korosztályos vívó-világbajnokságon – számolt be róla az MTI.

A februári, nápolyi Európa-bajnokságon ezüstérmes magyar vívó hibátlan csoportszakasz után a főtáblán azeri, brazil, szingapúri és orosz kardozó legyőzésével jutott el az elődöntőig, amelyben az olasz Vittoria Moccival találkozott. Éppen tőle kapott ki 15–11-re az idei Eb döntőjében, ezúttal viszont ő nyert 15–10-re.

A Vasas vívójának a döntőben a szintén olasz Francesca Romana Lentini volt az ellenfele, aki a meccs felénél még 8–7-re vezetett, a folytatásban viszont Csonka nagyszerűen teljesített és 15–10-es győzelemmel világbajnoki diadalt aratott.

A szombaton záruló szaúdi junior és kadet vb első hét napján nem szereztek érmet a magyarok.