Megint kigyulladt a fű, de jött az eső – Norris szerezte meg a kínai sprintfutam pole-ját
Publikálva 19/04/2024 - 11:04 GMT+2
Kínai Nagydíj - A brit Lando Norris nyerte a forma-1-es Kínai Nagydíj fordulatos és izgalmas sprintkvalifikációját. A McLaren versenyzőjének a hajrában több olyan, jó köre volt, melyet egy-egy apróbb hiba miatt elvettek, és az utolsó ilyentől is megfosztották először a versenybírók, de végül megállapították, hogy nem hagyta el négy kerékkel a pályát, ezért visszakapta a győztes idejét.
Norris nyerte a mozgalmas sprintkvalifikációt
A második helyen a hétszeres világbajnok brit Lewis Hamilton (Mercedes) végzett, míg a harmadik a 42 esztendős, kétszeres vb-győztes spanyol Fernando Alonso (Aston Martin) lett. A világbajnoki pontversenyben élen álló, címvédő holland Max Verstappen (Red Bull) negyedikként zárt.
A kvalifikációt az első szakaszt követően negyedórára félbe kellett szakítani, mivel ismét lángra kapott a pálya melletti fű egy része.
A hazai közönség kitörő ovációval fogadta Zhou Guanyut, a Saubert pilótáját, aki azzal okozott meglepetést, hogy bejutott a harmadik szakaszba.
Az utolsó etapot esős időben teljesítették a pilóták, aminek következtében mintegy fél percet "lassult" a pálya, az autók pedig össze-vissza csúszkáltak az aszfalton.
A 19 körös sprintfutamot szombaton, magyar idő szerint hajnali 5 órakor rendezik.
A sprintfutam rajtsorrendje:
1. sor:
1. sor:
- Lando Norris (brit, McLaren)
- Lewis Hamilton (brit, Mercedes)
2. sor:
- Fernando Alonso (spanyol, Aston Martin)
- Max Verstappen (holland, Red Bull)
3. sor:
- Carlos Sainz Jr. (spanyol, Ferrari)
- Sergio Pérez (mexikói, Red Bull)
4. sor:
- Charles Leclerc (monacói, Ferrari)
- Oscar Piastri (ausztrál, McLaren)
5. sor:
- Valtteri Bottas (finn, Sauber)
- Zhou Guanyu (kínai, Sauber)
6. sor:
- George Russell (brit, Mercedes)
- Kevin Magnussen (dán, Haas)
7. sor:
- Nico Hülkenberg (német, Haas)
- Daniel Ricciardo (ausztrál, RB)
8. sor:
- Lance Stroll (kanadai, Aston Martin)
- Pierre Gasly (francia, Alpine)
9. sor:
- Esteban Ocon (francia, Alpine)
- Alexander Albon (thaiföldi, Williams)
10. sor:
- Tsunoda Yuki (japán, RB)
- Logan Sargeant (amerikai, Williams)
A további program:
szombat:
- sprintfutam 5.00
- időmérő edzés 9.00
vasárnap:
- futam 9.00
(MTI)
Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Letöltés
Scan me
Kapcsolódó témák
Cikk megosztása