Hiába az emberhátrány, a Roma kettős győzelemmel jutott a négy közé

Hosszú ideig emberhátrányban játszott, de így is nyert a Roma

Fotó: Getty Images

2024.04.18 22:59Módosítva: 2024.04.18 23:00

Az AS Roma a milánói 1–0 után hazai pályán is 2–1-re legyőzte a Milant, így bejutott az Európa-liga elődöntőjébe.

Az AS Roma kedvező helyzetből várhatta az AC Milan elleni visszavágót, hiszen Lombardiában 1–0-s győzelmet aratott.

A vezetőség nemrég hosszabbított Daniele De Rossival, és a csapat is remek első 25 percet produkált: a 12. percben Lorenzo Pellegrini kapufáról lepattanó labdáját az első meccsen is betaláló Gianluca Mancini vágta a kapuba, majd tíz perccel később Paulo Dybala remek tekerése talált utat a hálóba.

Azonban a második gól előkészítésében nagy szerepet vállaló Romelu Lukaku megsérült, le kellett őt cserélni, majd az első félóra végéhez érkezve megfogyatkoztak a fővárosiak: Zeki Celik rúgta fel a meglóduló Rafael Leaót, Szymon Marciniak játékvezető pedig azonnal kiállította a törököt.

Hiába a Milan-emberelőny, a 65. percben a Lukakut váltó Tammy Abraham még fölényesebbé tehette volna a hazai sikert, ám az ötösről az égbe lőtt.

A vendégek részéről a szépítés összejött a 85. percben, egy Rafael Leao-beadást Matteo Gabbia nagy erővel a jobb sarokba fejelt. Ez azonban csak szépségtapasz volt, a Roma kettős győzelemmel jutott a négy közé, ahol a Leverkusen lesz az ellenfele.