Olyat tett az angol csapat az EKL-ben, amire legutóbb több mint 40 éve volt képes

Matty Cash egyenlítette ki az összesített eredményt az Aston Villának

Fotó: Getty Images

2024.04.18 21:41Módosítva: 2024.04.18 22:04

A labdarúgó Európa Konferencia Liga-negyeddöntő visszavágójának kora esti mérkőzésein az Aston Villa tizenegyespárbaj után jutott tovább a Lille ellen, míg a Fiorentina hosszabbítás után nyert a Plzen ellen.

Az első mérkőzésen az Aston Villa 2–1-re nyert, a Lille viszont nagy elánnal kezdte a visszavágót, és a 15. percben Yusuf Yazici góljával megszerezte a vezetést, és kiegyenlítette a párharcot. (1–0)

Csatlakozz a WhatsApp csoportunkhoz a legfrissebb sporthírekért! Kattints ide!

Az Aston Villa ezek után egyik legjobbját, Nicolo Zaniolót sérülés miatt elvesztette, a Lille pedig tovább nyomott, de csak sárga lapokat gyűjtöttek a csapatok az első félidő hátralévő részében.

A második félidő elején is hatalmas fölényben volt a francia csapat, és a 68. percben Benjamin Andre góljával már továbbjutásra állt a Lille. (2–0)

A hajrában az Aston Villa kapcsolt magasabb sebességi fokozatba, a 87. percben jött is az egyenlítés, egy bal oldali beadás után Nabil Bentaleb feküdt kapusa, Lucas Chevalier alá, aki kiejtette a labdát, Matty Cash érkezett, és a kapuba lőtt. (2–1)

Jöhetett a hosszabbítás, amelyben nem esett gól, így tizenegyespárbaj döntött a továbbjutásról. Amelyben az Aston Villa csak egyszer, míg a Lille kétszer hibázott, így az angol csapat jutott az Európa Konferencia Liga elődöntőjébe.

Az Aston Villa legutóbb az 1981-1982-es szezonban jutott el egy nemzetközi kupasorozat elődöntőjéig, akkor meg is nyerték az Európa Kupát.

A Fiorentina–Plzen egy hete gól nélküli döntetlennel zárult, a két csapat most sem szerzett gólt az első 90 perc során. A hosszabbításban azonban Nicolas Gonzalez és Cristiano Biraghi góljaival 2–0-ra nyert a 66. perctől Cadu kiállítása miatt emberhátrányban játszó cseh csapat ellen.

EZT OLVASTA MÁR?

John McGinn gólt és gólpasszt jegyzett a Villa Parkban
Európa Konferencia Liga

Minimális különbségek, előnyben a Villa és a Brugge az EKL-negyeddöntőben

Ajub el-Kabi a legutóbbi tíz meccsén összesen 13 gólt szerzett az Olympiakoszban (Fotók: sportal.gr)

Micsoda feltámadás! A Fradit kiejtő Olympiakosz továbbjutott az EKL-ben

Élő eredménykövető az Európa-liga és az Európa Konferencia Liga-negyeddöntő visszavágókról