Fucsovics elbúcsúztatta a második kiemeltet Bukarestben

Fucsovics harmadszor győzte le holland riválisát

Fotó: Getty Images

2024.04.18 18:21Módosítva: 2024.04.18 18:33

Fucsovics Márton bejutott a bukaresti ATP-tenisztorna negyeddöntőjébe, miután két szettben győzött Tallon Griekspoor ellen.

A bukaresti esőzés igencsak átírta a csütörtöki programot, Fucsovicsék mérkőzése is a tervezettnél jóval később kezdődött.

Bár a világranglistán a második helyen kiemelt Tallon Griekspoor 57 hellyel előrébb található, mint a magyar teniszező, de eddigi két meccsükön Fucsovics diadalmaskodott: 2022-ben Rotterdamban, egy évvel később pedig Wimbledonban győzte le holland riválisát.

Az első szettben sokáig mindketten biztosan hozták a saját szervájukat, Griekspoor előtt adódtak először bréklabdák, de nem tudott élni velük. 5:5-nél viszont Fucsovics az egyetlen bréklabdáját beütve fogadóként nyert játékot, majd utána kiszerválta a játszmát.

A második szett viszont Fucsovics-hengert hozott, a világranglista-82. magyar az első négy játékot megnyerte, majd 5:1 után harmadszor is brékelt, így ott van a bukaresti torna negyeddöntőjében, ahol a francia Corentin Moutet vár rá.