SZTÁR
A Rovatból

Meghan Markle honlapját megtrollkodták, édes üzenetet hagytak rajta Katalin hercegnőnek

Meghan Markle a múlt hónapban indította el új weboldalát, de úgy tűnik, egy királyi rajongó megtréfálta őt.

Megosztom
Link másolása

Míg az oldal hivatalos amerikai változata érintetlenül maradt, valaki létrehozott egy brit domain weboldalt, amely egy élelmiszerbank weboldalára vezet.

A '.uk' végződésű oldal rejtélyes módon a Trussell Trust landing page-hez, majd egy adománygyűjtőhöz vezet, amely különleges üzenetet hordoz a walesi hercegnő számára.

A Just Giving adománygyűjtő oldalon ez az üzenet olvasható: „Nem Meghan. Remélem, Meghan nem bánod. Lélekben Katalinnal vagyunk. Csók”

Az adománygyűjtő oldalra csütörtök reggelig 56 font érkezett, a cél pedig 1000 font.

A pénzt a Trussell Trust javára fordítják, amely az Egyesült Királyságban az éhezés és a szegénység megállításán dolgozik. A felhasználó nem áll kapcsolatban a jótékonysági szervezettel.

Meghan Markle a múlt hónapban indította legújabb üzleti vállalkozását, az American Riviera Orchard életmódmárkát.

A márkának volt egy Instagram-oldala, amely bemutatta az új logót, és a .com weboldalra linkelt, de az még nem működik.


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


SZTÁR
A Rovatból
Károly órákkal a kemoterápiás betegekkel való találkozás után folytatja saját rákkezelését - de ahhoz túl elfoglalt lesz, hogy találkozzon Harry herceggel
Elegánsan és édesanyjához méltóan viseli a betegségét az uralkodó, akinek első hivatalos útja a diagnózisa után a rákbetegkhez vezetett.

Megosztom
Link másolása

Károly király nyugodtnak és jókedvűnek látszott a University College Hospital Macmillan Rákközpontjában tett látogatása során Londonban, ahol leült beszélgetni a kemoterápiás kezelésben részesülőkkel, és elmondta nekik, hogy ő maga „nem túl rosszul" van.

Károlyhoz - aki azt is elmondta, hogy egy kicsit sokkoló volt a rák diagnózisa - Kamilla királynő is csatlakozott a látogatás során. A király boldognak tűnt, hogy újra elláthatja feladatát, mosolyogva fogta meg a betegek kezét.

A királyt közel három hónapig járóbetegként kezelték.

Amikor az egészségi állapotáról faggatták, az egyik betegnek azt mondta: „Jól vagyok, köszönöm szépen, nem túl rosszul.”

A diagnózisról szólva hozzátette: „Mindig egy kicsit sokkoló, nem igaz, amikor közlik veled, hogy beteg vagy?”

A király együttérzéséről biztosított egy másik beteget is, akit épp kezeltek, és

a következőket mondta a 63 éves Lesley Woodbridge-nek: „Ma délután nekem is kezelésre kell mennem.”

A 60 éves Asha Millen, aki csontvelőrák miatt kap kemoterápiát, szintén beszélgetett a királlyal, Károlyt a saját egészségi állapotáról kérdezte: „Megkérdeztem, hogy van?”, Károly erre is türelmesen azt felelte, mint mindenkinek, hogy „jól vagyok.”

Ugyanakkor ahhoz lehet, hogy túl elfoglalt lesz a jövő héten, hogy találkozzon fiatalabb fiával, Harry herceggel, amikor az Londonba repül.

A The Telegraph hétfőn arról számolt be, hogy annak ellenére, hogy az elmúlt két hónapban nem találkoztak,

még mindig nem tudni, hogy Károly időbeosztása lehetővé teszi-e, hogy összefussanak egy rövid vizitre Harryvel.

És ha véletlenül igen, az csak nagyon rövid találkozó lehet.

Nyilván a kisebbik királyfi afrikai látogatása sem sokat segít azon, hogy Károly egy palotából kilépő vágóképpel támogassa meg Harry Netflix sorozatát.


Megosztom
Link másolása

SZTÁR
A Rovatból
Wunderlich József: „Megismertem, hogy milyen küzdeni a szerelemért”
Akár a magyar Colin Firth, mindig udvarias és szellemes, hamarosan pedig ugyanabban a híres szerepben láthatjuk a színpadon, mint amely világszerte ismertté tette a brit színészt. Wunderlich József lesz Mr. Darcy - és erről először a Sassy-nak mesél.

Megosztom
Link másolása

Wunderlich József Junior Prima díjas magyar színész, énekes, zenész. 2015-től a budapesti Vígszínház tagja, A Grund – vígszínházi fiúzenekar nevű formáció alapító tagja. Kétgyerekes apa, felesége Bach Kata színésznő. A színpadon számos arcát megismerhette már a közönség, hamarosan pedig egy egészen különleges előadásban is látható lesz, amelyről első alkalommal lapunknak, a Sassy-nak nyilatkozott.

 

- Jó érzések vannak bennem, túl vagyok életem egyik legkülönlegesebb színházi évadján. A Krum című előadás főszerepét játszottam. Komoly szakmai kihívást jelentett megtalálni és megformálni Krum egyéniségét. A jelenléte egyszerre nagyon mély, erőteljes és humoros is. Ez a furcsa összetettség tette igazán különlegessé számomra.

Amikor bemegyek a színházba, akkor képes vagyok minden mást kizárni, hogy kétszáz százalékkal koncentrálhassak a feladatomra, legyen szó délelőtti próbáról vagy esti előadásról.

Számomra nem okoz gondot az sem, hogy két teljesen különböző figurát játsszak egymás után. Mostanában gyakori, hogy egyszer a Krumot játszom, máskor pedig az Amadeust, ez azt jelenti, hogy egyszer egy lakótelepi utcagyerek bőrébe bújva, erkölcsi válságok közepette kell küzdenem egy élhetőbb életért, máskor pedig II. József császár bőrében nagysúlyú döntéseket hozok. Most mondhatnám, hogy ez nehéz feladat, de valójában nagyon jól kiegészíti egymást ez a két szerep, egészen más, mint egy Boka János vagy egy Jay Gatsby, és felüdít, hogy egy társulaton belül ilyen sokfélét lehet játszani.

Az Amadeus olvasópróbáján

- Mindig ilyen pozitív vagy? Akkor is, ha egy előadásban cserélődnek körülötted az emberek? Itt van A Pál utcai fiúk, sokat változott a szereposztás az elmúlt nyolc évben, sokan távoztak és sok új színész érkezett, de te maradtál.

- Ahogy Nádasdy írja egyik versében: A változás szűk száján átcsúszni, az horzsolás. Nehéz elengedni barátokat, kollégákat. Sokszor fájdalmas. Ugyanakkor van, hogy az új kollégák olyan energiákat tudnak behozni egy-egy előadásba, ami felfrissíti az egész csapatot. Egy ilyen helyzet magában hordozza a megújulás lehetőségét, és ezzel élni kell. Nyolc-tíz évig, vagy akár évtizedekig játszani és

frissen tartani egy előadást vagy egy szerepet, ez óriási szakmai kihívás.

A szerepcserék, kettőzések egy idő után törvényszerűek és az új energiák átsegíthetik a csapatot a holtponton.

- Mi történik akkor, amikor kifut egy darab, amit nyolc-tíz évig játszottál? Örülsz, vagy inkább gyászolod?

- Úgy szoktuk hívni, hogy darabtemetés, de én nem szoktam gyászolni. Persze, nem egyszerű elengedni egy olyan előadást, ami tíz évig része volt az életemnek. Én mégsem érzem magam rosszul, ha erre kerül a sor, mert felismerem benne az összegzés lehetőségét. Ilyenkor ahelyett, hogy siratnám a darabot, inkább végiggondolom, hogy mit kaptam tőle, mit tanultam a figurától, mit a kollégáktól, a rendezőtől, és mit tanultam magamról. Persze igazán sosem lehet elengedni a megélt szerepeteket, ezek velem maradnak, tovább élnek bennem tudás és tapasztalat formájában, és talán tovább élnek az új előadásokban vagy a személyes életemben is.

II. Józsefként a Vígszínház színpadán

- Jó, hogy említed az új darabokat. Milyen új szerepek várnak rád?

- A következő évadban lesz egy nagyon különleges darab.

Amikor először hallottam, hogy ezt műsorra fogják tűzni, nem hittem el. A Büszkeség és balítélet lesz színpadon.

Nagy fába vágjuk a fejszénket, hiszen ezt a történetet sokan sokféleképpen feldolgozták, rengeteg adaptáció született, köztük a híres Colin Firth féle film, amiben még sok más sztárszínész látható. Még nem árulhatok el részleteket az előadásról, de azt elmondhatom, hogy én kaptam Mr. Darcy szerepét.

- Említetted a Colin Firth alakítását - ez segít a felkészülésben?

- Nem szoktam újranézni és újraolvasni azokat a műveket, amelyekben színészként játszom. Ennek egyszerű oka van, csak összezavarna.

Ha most újra megnézném azt a feldolgozást, amiben Colin Firth volt Mr. Darcy, akkor valószínűleg a látottakból indulnék ki,

pedig a film egy másik műfaj, máshol vannak a súlypontok, számomra a színházi szövegkönyv az alap, ebből kell kiindulnom. Bár most, a beszélgetés alatt még nem tudom, hogy milyen lesz a szövegkönyv, de izgatottan várom, hogy megkapjuk a szöveget és a kollégákkal együtt elkezdjünk megalkotni egy új Büszkeség és balítélet feldolgozást.

- Nem nézed újra a filmet, nem olvasod újra a könyvet. Ilyen jól ismered ezt a romantikus történetet?

- A húgomnak köszönhetően nagyon jól ismerem. Mi mindig jó kapcsolatban álltunk, kamaszkorunkban pedig még közelebb kerültünk egymáshoz, a húgom pedig szerette a Büszkeség és balítélet történetét, én is megnéztem mindent, amit csak lehetett, sorozatot, filmet és még a regényt is olvastam.

Fiú létemre engem is magával ragadott ez a furcsa romantikus világ, amiben megismertem, hogy milyen küzdeni a szerelemért.

Most, hogy ezekre visszaemlékszem, nem lesz könnyű feladatom Mr. Darcy szerepében.

- Itt egy újabb kihívás, biztosan örülsz.

- Illetve itt van Az imposztor, Spiró György darabja is, amelyet a Pesti Színházban fogunk bemutatni a következő évadban. Ezt az előadást is nagy reményekkel várom, Kern András játssza benne a főszerepet, akit csodálatos színésznek tartok, és már most tudom, hogy nagy élmény lesz testközelből végignézni, hogy hogyan építi fel a szerepét, és biztos vagyok benne, hogy rengeteget fogok tőle tanulni.


Megosztom
Link másolása


SZTÁR
Schumacher Vanda biohackerként él, már a második chipet ültették a kezébe
Van, aki a mellnagyobbításra esküszik, van aki sosem akarja otthon felejteni a pénzét.

Megosztom
Link másolása

A műsorvezető az első bátrak közé tartozott, amikor úgy döntött, legyen a kezében egy chip, amely össze van kötve a bankszámlájával,

így bárhol, bármikor kéznél van a pénze és még csak el sem tudják lopni tőle.

Minden jó és szép is volt egy darabig, csakhogy Vandát autóbaleset érte, ahol megütötte azt a kezét, amelyben a chip volt. Ekkor kezdődtek a gondok.

„A cégnek, amely a chipet gyártja, jeleztem a problémát. Rögtön azt kérdezték, hogy nem ütöttem-e be véletlenül a kezem.

Akkor ugrott be, hogy dehogynem, a balesetben épp ott sérült meg a kezem.

Emlékszem, az orvos akkor kért egy röntgent, ami után ámulva kérdezte a chipre mutatva, hogy ez meg micsoda - árulta el a Blikknek az influenszer. Nem volt más választása, a régit ki kellett venni, hiszen elromlott. De lehetősége adódott arra, hogy egy jóval modernebb, újabbra cserélje azt. Nem sokat gondolkozott,

Vanda belevágott a cserébe, így már a második chip került a szervezetébe.

„Az új chip rugalmasabb és ütésállóbb, mint az első verzió, de ugyanazokkal a funkciókkal rendelkezik. Nemrég túl is estem a cserén, ami eredetileg néhány perces beavatkozás, nálam azonban kicsit tovább tartott. Nem a régi helyére ültették, mert benőtték a régi chipet a szöveteim, ami ilyenkor természetes folyamat, azt jelenti, hogy a szervezetem befogadta. Emiatt

1-2 perc helyett 15 perces lett a beavatkozás, de így sem volt vészes, egy öltést kaptam, csak most egy kicsit arrébb.”

A műsorvezető jól viselte a műtétet, és most újra illik rá az a régi mondás, hogy a bőre alatt is pénz van.


Megosztom
Link másolása


SZTÁR
Náray Erika: „A szívemet sokszor összetörték, feldarabolták, pedig nincsenek nagy igényeim”
A színésznő mesélt arról is, milyen volt beházasodni a Bergendy családba és hogy mit hagyott maga után nála a Covid.

Megosztom
Link másolása

Kevesen tudják, de az eredetileg Nagy Erikaként született színésznő a főiskolán változtatta meg a nevét, hogy idősebb pályatársával ne keverjék össze őt. Nem sokkal később a boldogság is rátalált, volt férje ifj. Bergendy István, a legendás zenész, Bergendy István fia.

Szerelmük egyenes következménye volt a házasság, majd egy csodálatos kislány születése. Erika végül mégis egyedül maradt.

Így beszél erről a Best magazinnak:

„Kamilla lányunk kétéves volt, amikor az édesapja fogta magát, és Mallorcára ment dolgozni, aztán oda is költözött. Aztán törvényszerűen jött egy másik nő az életében. A válás, mindegy, miért, nehéz, különösen akkor, amikor már gyerek van. Anyámék is elváltak, de én szerencsés voltam, mert volt egy csodálatos nevelőapukám.

Abban bíztam, mi majd a férjemmel együtt neveljük fel a lányukat. Nagyon fájt, hogy ez nem adatott meg.”

A férje családjától azonban nem szakadt el, jó kapcsolatban maradt velük. „…Azonnal megtaláltuk a közös nyelvet. Ez pedig nem más volt, mint a zene.

Istvánnak páratlan lemezgyűjteménye volt, ezeket együtt hallgattuk, beszélgettünk róla. Nagyon szerettük egymást.

Négy évvel ezelőtt ment el. Voltak korábban lappangó betegségei, amiket a Covid felerősített, majd a halálát is az okozta.”

Ez a betegség Erikát sem kímélte, a következményei máig megnehezítik az életét: „A poszt-Covid hatását a mai napig érzem.

Hajhullás, memóriazavar, álmatlanság, depresszió, vérnyomásproblémák, szívritmuszavar, volt minden.

Szerencsére ezeken már túl vagyok. Ami megmaradt, az a szorongás. Nappal jól elvagyok, de este, amikor lecsendesedem, jönnek a kis gonosz manók, és a legrosszabbakat suttogják a fülembe.”

Ennek ellenére nem adja fel, és bízik a gondolat teremtő erejében, és abban, hogy létezik valahol az a férfi, akit neki teremtettek, és meg is fogja találni. „A szívemet sokszor összetörték, feldarabolták. Pedig nincsenek nagy igényeim,

a választottamnak legyen humorérzéke, szeresse a jazzt, olvasson, a Népsport nem könyv.

Legyen művelt, de két lábon álljon a földön, ne nekem keljen eltartanom. Viszont rendelkezzen jó vastag vállal, amire odatehetem a fejem…”


Megosztom
Link másolása