Ezt rossz nézni, fájdalmas arccal maradt a földön az NBA-sztár – videóval

Jimmy Butler térde sérült meg, MRI-vizsgálat vár rá

Fotó: Getty Images

2024.04.18 08:41

A Philadelphia 76ers a keleti főcsoport negyeddöntőjébe jutott, az Atlanta Hawks számára viszont befejeződött a szezon az észak-amerikai kosárlabdaligában (NBA), amelynek kedden rajtolt a kieséses szakasza – írja az MTI.

A nemrég bevezetett playin tornán a főcsoportok 7-10. helyezettjei érdekeltek. Első körben a hetedik és nyolcadik helyezettek, illetve a kilencedik és tizedik helyen végzők csapnak össze egymással. Az előbbi mérkőzések győztesei készülhetnek a negyeddöntőre, a vesztesek pedig a kilencedikek és tizedikek meccsének győztesével mérkőznek meg a rájátszásért.

A keleti 9-10. helyezettek szerdai összecsapásán a Chicago Bulls otthon 131–116-ra legyőzte az Atlanta Hawks együttesét, Jacoby White 42 ponttal, Nikola Vucevics 24 ponttal és 12 lepattanóval járult hozzá a sikerhez.

A túloldalon Dejounte Murray harminc ponttal, Clint Capela 22 ponttal és 17 lepattanóval zárt.

Az Atlanta kiesett, a Chicago Bulls ellenfele pedig a következő körben, a rájátszásba kerülésért a Miami Heat lesz, amely az egész második és harmadik negyedben vezetett, végül azonban 105-104-re kikapott szerdán a Philadelphia otthonában. Joel Embiid 23 ponttal és 15 lepattanóval segítette a hazaiakat, a túloldalon Tyler Herro volt a legeredményesebb 25 ponttal.

A Philadelphiára a keleti főcsoport negyeddöntőjében a New York Knicks vár. A klasszikus rájátszás a főcsoport-negyeddöntőkkel szombaton indul.

A Miami legnagyobb sztárja, Jimmy Butler térdsérülést szenvedett a mérkőzésen, az MRI-vizsgálat után derül ki, mekkora a baj.

EZT OLVASTA MÁR?

Jontay Porter nem a játéktudásával hívta fel magára a figyelmet.
Kosárlabda

Örök életre eltiltották a fogadási botrányba keveredett sztársportolót

Az NBA-pontrekorder LeBron James 23 ponttal zárt
Amerikai sportok

Rájátszásba jutott a Lakers, kiesett a Golden State

Nikitscher Tamás tavaly nyáron sérült meg, ebben az idényben az előző hétvégén lépett pályára először az NB I-ben. (Fotó: kecskemetite.hu)