Lejátszották a labdarúgó Bajnokok Ligája utolsó két negyeddöntőjét is, az egyik találkozó bombameglepetéssel zárult. Manchesterben a gigászok párharcában ugyanis 11-esekkel alulmaradt a címvédő Manchester City a Real Madriddal szemben. A másik találkozón a Bayern München egy góllal győzte le az Arsenalt, az eredmény elődöntőt ért a németek számára.

Manchesterben a legutóbbi két év győztese csapott össze a Bajnokok Ligája serlegéért. Az első, madridi találkozó 3-3-as döntetlenjét követően ezúttal 1-1-re végeztek, így nem született döntés a továbbjutást illetően. Az eredmény a kétszer 15 perces hosszabbításban sem változott, noha a City szinte végig a kapujához szögezte spanyol ellenfelét. A 11-esek idegörlő küzdelméből a madridiak kerültek ki jobban, mivel két manchesteri játékos is hibázott, míg madridi oldalról csak egy. Manchester City-Real Madrid 1-1, összesítésben 4-4. Gólszerző: De Bruyne, ill. Rodrygo. Büntetőkkel 3-4.

Bajnokok Ligája: kiesett a címvédő Manchester City, a spanyolok becsületét a Real Madrid mentette meg

A madridi játékosok a címvédő kiejtését ünneplik Fotó: AFP

Münchenben az első, londoni találkozó 2-2-es döntetlenjét követően csapott össze a Bayern és az angol Arsenal. Kimmich fejesgóljával a bajorok 1-0-ra győztek, így 3-2-es összesítéssel kvalifikálták magukat a Bajnokok Ligája legjobb négy együttese között. Bayern München-Arsenal 1-0. Gólszerző: Kimmich

Az elödöntőben Bayern München – Real Madrid találkozókra kerül sor. A másik ágon az ugyancsak német Borussia Dortmund a francia Paris Saint -Germainnal csap össze.