Népszerű sportok
Még több sport
Összes megjelenítése

Tizenegyesekkel búcsúztatta a címvédőt a Real Madrid, klasszikus párharc jön a BL-ben

Eurosport Magyarország

Publikálva 18/04/2024 - 00:14 GMT+2

A Real Madrid és a Manchester City 1-1-es döntetlent játszott a Bajnokok Ligája negyeddöntőinek visszavágóján, és miután a hosszabbításban nem született újabb gól, büntetők döntöttek a továbbjutásról. Ugyan Luka Modric révén madridi játékos hibázott először, Bernardo Silva és Mateo Kovacic egyaránt hibázott, így végül a spanyol csapat jutott az elődöntőbe.

Jobban bírta idegekkel a Real Madrid, legyőzte büntetőkkel a címvédő Manchester Cityt - fotó: Darren Staples

Fotó: AFP

Utolsóként a Real Madrid jutott négy közé a labdarúgó Bajnokok Ligájában, miután 1-1-es döntetlent követően 11-esekkel felülmúlta a címvédő Manchester Cityt a negyeddöntő szerdai visszavágóján.
A manchesteriek hamar hátrányba kerültek a Real Madriddal szemben, Rodrygo találata után hiába futballoztak fölényben, elpuskázták a helyzeteiket. A hazaiak Erling Haaland fejesénél jártak a legközelebb az egyenlítéshez, de a labda a keresztlécre pattant.
Térfélcserét követően sem változott a játék képe: támadtak az angolok, teljesen beszorították az ellenfelüket, de nem találták a spanyolok szervezett védekezésének az ellenszerét, így helyzetek nélkül teltek a percek. A nagy nyomást végül nem bírta ki a királyi gárda, ugyanis Kevin De Bruyne negyedórával a vége előtt egyenlített közelről.
A hátralévő időben is csak a szigetországiaknak volt lehetőségük a meccs és egyben a párharc eldöntésére, azonban nem sikerült újra bevenniük az ukrán Andriy Lunin kapuját.
A ráadásban már kevesebb kockázatot vállalt a Manchester City, és bár így is jóval többet birtokolta a labdát, már nem volt annyira nyomasztó a fölénye, sőt, elvétve kiszabadult a szorításból a Real. Mivel a hosszabbítás sem döntött, így az idegek harca következett, amelyben elsőként a Real rangidőse, Luka Modric hibázott.
Ezt követően viszont Lunin kivédte Bernardo Silva és Mateo Kovacic próbálkozását is. Az utolsó körben a manchesteri kapus, Ederson nem hibázott, de nem tudta hárítani Antonio Rüdiger lövését, így a Real örülhetett a továbbjutásnak.
A két együttes az előző két kiírásban is összetalálkozott egymással a kieséses szakaszban: két éve a Real, tavaly a Manchester City jutott tovább, majd mindkettő megnyerte a sorozatot.
A királyi gárda a Bayern Münchennel csap össze a legrangosabb európai kupasorozat elődöntőjében. A másik ágon a Paris Saint-Germain és a Borussia Dortmund küzd meg fináléért.
Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók:
  • Manchester City (angol)-Real Madrid (spanyol) 1-1 (0-1, 1-1, 1-1) - 11-esekkel: 3-4