Egy „rekordgól” döntött Münchenben

Joshua Kimmich találata volt az idei BL-negyeddöntők 31. gólja

A német játékos ezzel egy 20 éves rekordot döntött meg, amikor a korábbi 30-as számot adta át a múltnak.

Ilyen sok gól sohasem esett a legrangosabb európai kupa történetében a négy közé jutásért rendezett mérkőzéseken.

A meccs elején még vendégként is az Arsenal bizonyult veszélyesebbnek, de a szünetig nem tudta feltörni a bajorok védelmét. A Bayern remekül kezdte a második félidőt, Leon Goretzka a keresztlécre fejelt.

Bár az Ágyúsok fokozatosan visszavették a játék irányítását, egy gyors ellenakció végén mégis a Bayern szerzett vezetést Joshua Kimmich hatméteres fejesével.

A bajorok a hátralévő időben szervezett védekezéssel őrizték meg minimális előnyüket a lefújásig úgy, hogy az Arsenalnak igazán nagy ziccere nem volt az egyenlítéshez.

A német sztárcsapat sorozatban három negyeddöntős BL-kudarc után jutott elődöntőbe. A bajorok ezzel még megmenthetik a közös idényüket Thomas Tuchellel.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó: Bayern München (német)-Arsenal (angol) 1-0 (0-0)
 gól: Kimmich (63.)
Továbbjutott: a Bayern München 3-2-es összesítéssel.