A Real tizenegyesekkel ejtette ki a BL-címvédő Cityt, a Bayernnel játszik az elődöntőben

2024. április 17. – 23:07

Kimmich az elődöntőt érő gólja után – Fotó: AFP

Másolás

Vágólapra másolva

A Bajnokok Ligája szerdai játéknapján kiderült, két német csapat lesz az elődöntőben, miután a Bayern München 1–0-ra megverte az Arsenalt. A Real Madrid tizenegyesekkel búcsúztatta a címvédő Manchester Cityt, így angol csapat már nincs versenyben.

Az Arsenal 2–2-vel érkezett a Bayern München otthonába, az első félidő küzdelmes és kevésbé látványos játékot hozott. Többet volt az angoloknál a labda, a bajorok viszont több szögletet lőhettek.

A szünet után a Bayern érezhetően veszélyesebben játszott, ennek első jele Leon Goretzka kapufája volt. A 63. percben aztán megszületett az első és egyetlen, továbbjutást jelentő német találat. Sané ritmust váltott a jobb oldalon, a beadása után a labda oldalra került. Guerreiro összeszedte, egy kicsit kivárt, hajszálpontosan visszaemelte a nagy lendülettel érkező Kimmich elé, aki hat méterről védhetetlenül fejelt a kapuba.

A 90. percben gyors támadást vezetett a Bayern, Musiala megcsinálta a cselt a tizenhatoson belül, de a lövése elhalt Raya kezében. A négyperces ráadásban ugyanolyan veszélytelen volt az Arsenal a kapura, mint a teljes második játékrészben, így Thomas Tuchel csapata összességében nem érdemtelenül jutott tovább.

A múlt heti 3–3 után a Manchester City és a Real Madrid kevésbé mozgalmas első félidőt játszott. A 12. percben Vinícius a jobb szélen kapott egy indítást, középre adta, Rodrygo hat méterről elsőre telibe találta Ederson kapust, a kipattanót viszont higgadtan helyezte a kapuba.

Az ünneplő Rodrygo – Fotó: Paul Ellis / AFP

A gól után a City percei következtek, De Bruyne vitte el a labdát a jobb oldalon, erősen középre lőtt, Lunyin kivetődött, de csak ütni tudta a labdát. A belga középpályás visszaemelte, Haaland Valverde mellől öt méterről fejelt, a kapus és Carvajal csak szemmel tudta kísérni a labda ívét, de szerencséjükre a lécről visszapattant, ráadásul úgy, hogy a berobbanó Bernardo Silva irányítani már nem tudta a labdát, de róla pattant mellé. Grealishnek volt még egy erős lövése, de az oldalhálóban kötött ki.

A fordulás után sebességet váltott a hazai csapat, Grealish lövése már jól érzékeltette az agresszívebb letámadást, de Nacho és az ukrán kapus sem értették meg egymást egy helyzet, aztán a gólvonal elől menteni tudott a védő.

A Real megbirkózott ezzel a nyomással, és a 60. perc környékén a hazaiak két sárgát is begyűjtöttek két percen belül, Grealisht és Gvardiolt is figyelmeztette a játékvezető. Ezek a szabálytalanságok arra utaltak, hogy tompább a City, mint egy hete volt.

Negyedórával a vége előtt aztán megszületett az egyenlítés. A csereként beállt Doku cselezgetett a szélen, kőkeményen belőtte a labdát, Rüdiger nem tudott felszabadítani, a lábáról De Bruyne elé pattant a labda, aki éles szögből, négy méterről a léc alá bombázott. Két perccel később 18 méterről ballal próbálta meg, Lunyin ujjheggyel beleért, így a léc felett ment ki a labda. Újabb két perc múlva De Bruyne egyedül megfordíthatta volna az állást, de tíz méterről kevéssel fölé lőtt. A 90. percig maradt a döntetlen, így jöhetett a hosszabbítás.

A hosszabbítás első 15 percének végén a Real első szögletét jegyezhettük fel, miközben az angolok tizenhetet lőhettek, de igazán komoly veszély egyikből sem alakult ki. Rüdiger a 106. percben ziccerbe került, de négy méterről mellé lőtt. A második negyedórában sem történt semmi, a tizenegyeseknek kellett eldönteniük a párharc sorsát.

A Cityből Julián Álvarez kezdett, és Lunyint becsapva a kapu bal oldalát választotta. Modrić laposan jobb kézre lőtt, de nem elég erővel, Ederson kiütötte. Bernardo Silva a középen maradó Lunyin kezébe emelte a labdát, Bellingham értékesítette a sajátját.

Lunyin lekapta Bernardo Silva büntetőjét – Fotó: Jason Cairnduff / Reuters

Kovačić erőből lőtte, de pontatlanul, elakadt a kapusban, Vázquez begurította. Foden bevarrta, Nacho hasonlóan magabiztos volt. Ederson kapus tökéletesen rúgta, de Rüdiger sem hibázott, és a kapufa segítségével az elődöntőbe lőtte a Realt. A madridiak visszavágtak a tavalyi vereségért.

Az elődöntőben a Bayern kezd hazai pályán a Real ellen. A másik ágon Dortmund–PSG-elődöntőt rendeznek. A 2013-ban a Wembley-ben Bayern–Dortmund-finálét rendeztek, most nagy meglepetés lenne, ha mindkét német csapat eljutna az angol fővárosba.