Kimmich gólja döntött, a Bayern ott van az elődöntőben

Egy gól elég volt a továbbjutáshoz

Fotó: Getty Images

2024.04.17 22:55Módosítva: 2024.04.17 23:04

A német válogatott középpályás fejesgólja továbbjutást ért a Bayern Münchennek, amely a 2–2-es odavágót követően hazai pályán 1–0-ra legyőzte az Arsenalt

A londoni odavágón, fordulatos meccsen, 2–2-es döntetlent játszott egymással a két csapat, így a müncheni visszavágóra minden kérdés nyitva maradt. Az Arsenal egy, míg a Bayern két helyen változtatott a kezdőcsapatán, az első mérkőzéshez képest. A vendégeknél Tomijasu Takehiro, míg a bajoroknál Noussair Mazraoui és Raphael Guerreiro került be.

Harry Kane két kisebb helyzettel már az első hat percben jelezte, egy pillanatra sem hagyhatják magára az Arsenal védői. Az első húsz perc óvatos játékot hozott, érthető módon egyik csapat sem rontott rá a másikra. Az éppen védekező csapat rendre szervezetten visszahúzodott a saját térfelére.

A 21. percben Gabriel Martinelli átcselezte magát a müncheni védelmen, de Manuel Neuer jelentette az akció végét. Két perccel később Mazraoui beadása Ben White lábáról veszélyesen pattant a kapufa mellé, majd Jamal Musiala kínálta meg egy erős lövéssel David Rayát.

Martin Ödegaard nevéhez fűződött az első veszélyesebb lövés az Arsenaltól, a 29. percben, de Neuer hárított, akárcsak Martinelli tizenkét méterről eleresztett próbálkozásánál nem sokkal később.

A maradék percek némi vendégfölényt hoztak, de az előbbieknél komolyabb lehetőségről nem lehetett beszámolni. Negyvenöt perc után nem lettünk „okosabbak”. Nincs kizárva, hogy nüanszok döntenek majd a továbbjutás sorsáról…

Leon Goretzka kapufát eltaláló fejesével indult a második játékrész, de hosszú perceket kellett várni a következő nagy lehetőségig. A 63. percben viszont megtört a jég, Joshua Kimmich Guerreiro tökéletes beadását tökéletesen fejelte be a hálóba, 1–0.

A félidő hátralevő része abszolút Kimmichék kénye-kedve szerint alakult, magabiztosan tartották az eredményt, míg a londoni csapat egyáltalán nem találta a ritmust, és semmilyen veszélyhelyzetet nem tudtak kialakítani. Az Arsenal a második játékrészben egészen a 88. percig csak egy lövést tudott csak felmutatni. Ekkor Ödegaard lőtt, de Neuernek ez sem okozott problémát.

A Bayern a második félidőben – ha nem is sziporkázva –, de ellenfele fölé nőtt, és megérdemelten aratott 1–0-s győzelmet, amellyel bebiztosította helyét a legjobb négy között.

Jürgen Klopp sok csodát látott már a labdarúgásban, így pontosan tudja: az Atalanta elleni Európa-liga-párharc még nem vért véget a Liverpool számára