»
Futballdráma! Tizenegyesek döntöttek a Manchester City és a Real Madrid BL-csatájában – videóval

A Real Madrid hatalmasat küzdött a Manchester City otthonában, és végül tizenegyespárbajban kiejtette a BL-címvédőt

Fotó: Getty Images

2024.04.17 23:51Módosítva: 2024.04.18 00:08

A Real Madrid Rodrygo góljával szerzett vezetést a Manchester City otthonában, Kevin De Bruyne egyenlített, végül tizenegyespárbaj döntött – a spanyol együttes javára.

A Real Madrid és a Manchester City múlt heti, 3–3-ra végződő mérkőzése után csak egyvalamire lehetett mérget venni szerda este: bármelyik együttes is búcsúzik a BL-negyeddöntő manchesteri visszavágója után, olyan csapat int búcsút az első számú európai kupasorozatnak, amelyik jó eséllyel finálét játszana.

Az első percek hazai labdabirtoklást hoztak, először a jobb oldalon De Bruyne került a védelem mögé, ám a középre adott labdája nem jutott el Haalandig, míg a másik kapunál Camavinga jobb alsó sarokra tartó távoli lövését védte Ederson.

A 12. percben viszont megszerezte a vezetést a Real Madrid: Bellingham pazar átvétele után Vinícius kapott remek labdát a jobbösszekötő helyén, laposan középre gurított, az ott érkező Rodrygo első lövését még bravúrral védte a hazaiak brazil kapusa, ám a kipattanót a hálóba pofozta az első meccsen is betaláló támadó. 0–1!

Pep Guardiola együttese hamar egyenlíthetett volna, ám Haaland hat méterről a léc fölé fejelt, majd a hazaiak addigi legnagyobb helyzetét is megúszta a Real: a norvég támadó ezúttal a lécre fejelt, a kipattanó pedig a kaputól egy lépésre helyezkedő Bernardo Silva combjáról a bal sarok mellé pattant.

A vendégek többnyire Vinícius megindulásaiban bíztak, a hazaiak pedig De Bruyne löketével egyenlíthettek volna, ám Lunyin szögletre ütötte a jobb sarokra tartó labdát. Haaland passza után Grealish lépett ki ziccerben, ám a Rüdiger lábán megpattanó lövés az oldalhálóban kötött ki, majd az első félidő végén a belga középpályás szögletből kapura csavart labdáját paskolta ki a léc alól a vendégek ukrán kapusa. A City hiába szegezte kapuja elé a vendégeket, hiába vágta a háló a madridi játékosok hátát, a szünetben Carlo Ancelotti együttese állt továbbjutásra.

Erling Haaland csak szenvedett a Real Madrid ellen, a norvég támadónak ismét felejthető estéje volt Fotó: Getty Images

A második félidőt Grealish kapáslövése és Lunyin védése vezette fel, majd Nacho szerzett kis híján öngólt, hogy aztán ismét a vendégek kapusa legyen munkában, ezúttal Foden löketét hárította. A City magasabb sebességre kapcsolt, ám a fordulás utáni első negyedórát átvészelte a rendkívül szervezetten védekező madridi együttes.

A Manchester City labdabirtoklása meddő mezőnyfölényt hozott, a spanyol együttes játékosai elképesztően jól és eredményesen tömörültek, az angol együttes pedig átlövések helyett mindenáron a védelem megbontását erőltette – kevés sikerrel. A címvédőnek negyed órája maradt, hogy valahogy áttörje a madridi reteszt, és végül sikerrel járt: a 76. percben a csereként pályára lépő Doku a bal szélről adott középre, a menteni igyekvő Rüdiger lábáról De Bruyne elé került a labda, a belga középpályás pedig öt méterről a léc alá lőtt. 1–1!

Sőt, néhány perccel később az egyenlítő gól szerzőjének löketét óriási bravúrral tolta ki a léc alól Lunyin, majd a hazaiak játékmestere egy remek beadás után lőtt ajtó-ablak helyzetben a léc fölé. Következett a kétszer tizenöt perces hosszabbítás – ám Erling Haaland nélkül, az ismét rendkívül halvány teljesítményt nyújtó norvég helyett Julián Álvarez érkezett.

A csereként pályára lépő Doku, valamint Carvajal óriási párharcot vívott egymással Fotó: Getty Images

Az első tizenöt percben sokáig semmi érdemleges nem történt, majd egyszercsak Rüdiger tűnt fel három méterre a hazai kapu előtt, ám három méterről eltévesztette a jobb felső sarkot. A második hosszabbításban sem tudták döntésre vinni a párharcot a csapatot, így a tizenegyespárbaj következett.

Az első párharcban Álvarez a bal sarokba lőtt, Modric jobb oldalra tartó lövését viszont Ederson hárította. A második körben Bernardo Silva éppen Lunyin kezébe rúgta a labdát, miután az ukrán kapus középen maradt – Bellingham pedig a jobb sarokba gurított. Kovacic jobb alsó sarokra tartó lövését Lunyin hárította, Lucas Vázquez viszont nem hibázott, így már a spanyol csapat volt előnyben három kör után. A negyedik körben Foden esélyt sem adott az ukrán kapusnak, ám Nacho lába sem remegett meg.

Az utolsó körben Ederson vállalta az ötödik tizenegyest, be is vágta a labdát a jobb alsó sarokba. Csakhogy az utolsó lövés Rüdigeré volt, ő pedig nem hibázott – a címvédő kiesett, a Real Madrid jutott a legjobb négy közé a Bajnokok Ligájában.

A Real Madrid játékosai ünneplik a továbbjutást a Manchester City elleni visszavágó után Fotó: Getty Images

Ha a futball pontozásos sportág lenne, alighanem a City jut tovább Fotó: Getty Images

EZT OLVASTA MÁR?

Jürgen Klopp sok csodát látott már a labdarúgásban, így pontosan tudja: az Atalanta elleni Európa-liga-párharc még nem vért véget a Liverpool számára
Európa-liga

Klopp: „Nem azért jöttünk Olaszországba, hogy kiessünk”

Milan Milanovics (jobbra) felajánlotta lemondását Mezőkövesden, ám Tállai András ezt nem fogadta el Fotó: mezokovesdzsory.hu
NB I

Lemondott a Mezőkövesd vezetőedzője, mégis a posztján maradhat

Araújo hiába próbálta győzködni a játékvezetőt a PSG elleni negyeddöntőben, a Barcelona védőjének kiállítása végzetesnek bizonyult a katalánok számára