Ingatlantársaságok, nyomdaipari, Telekom és cégek teljesítenek az idén eddig legjobban a pesti parketten. És ahogy az tavasszal lenni szokott, miután térségünkben az évi egyszeri nagy kifizetés dívik, a részvényrali kulcskérdése és hajtóereje az osztalékhozam, vagy legalább annak a reménye.

Bét
tőzsde
bux
Fotó: Kallus György / Világgazdaság

A 3500 forint közelében mozgó ANY Biztonsági Nyomda idén eddig már több mint 37 százalékot ralizott. S lehet, hogy messze még a vége, a Concorde elemzői pár hete 4000 forint fölé tolták a 12 havi célárat. A befektetők részvényenként 253 forint kifizetésére számíthatnak (sajátrészvény-állománnyal korrigálva 261-re), ami bő 7 százalékos osztalékhozamot jelent a mostani árszinteken.

 A Duna House úgy ment idén bő 36 százalékot, hogy az elmúlt napokban közel 5 százalékot süllyedt az árfolyam. Az ingatlancsoport valamennyi üzleti szegmense bővült az első negyedévben az előző év azonos időszakához mérten a működési területéhez tartozó mind a négy országban. De a múlt héten kiderült, hogy a menedzsment elszámolta az osztalékot,  a február végén bejelentett részvényenkénti 131 forintos visszaosztással szemben 124,82 forint lesz az osztalékjavaslat. Ami a múlt hétfői 1000 forintos árfolyam mellett is 12,5 százalékos hozamot biztosított, míg a mostani 950 forint közeli árszinten már 13 százalékot is meghaladó a hozam. 

Top 5 részvény a BÉT-en
 

A Magyar Telekom közgyűlése már meg is szavazta a részvényenkénti 44,7 forintos osztalékot. A papírt az elemzők még mindig vételre ajánlják, a legfrissebb céláremelés 32 százalékos ralit sejtet.

Sikeres évet zárt tavaly az Alteo, mely a 200 forintos alaposztalék mellett 200 forint rendkívüli kifizetést is javasol részvényenként. Ami bő 10 százalékos osztalékhozamml kecsegteti a megújuló energiába fektető részvényeseket.

Az Appeninn úgy is bekerült a top 5-be, hogy április 4 óta közel 15 százalékot zuhant, miután a közgyűlési előterjesztésekből kiderült, hogy idén még egy fillér osztalékra sem számíthatnak. Bár a jövő fényes lehet, amennyiben már decemberben megszavazták a SZIT társasággá alakulást. És majdan szabályozott ingatlanbefektetési társaságként a nyereség 90 százaléka lesz az elvárható osztalék.