Népszerű sportok
Még több sport
Összes megjelenítése

Nadal a második körben búcsúzott, Marozsánnak végig sem kellett játszania a meccsét Barcelonában

Eurosport Magyarország

Publikálva 17/04/2024 - 18:57 GMT+2

Sima vereséggel búcsúzott a barcelonai salakpályás férfi tenisztorna második fordulójában a viadal 12-szeres győztese, Rafael Nadal. A Carlos Alcaraz visszalépése után erőnyerő Marozsán Fábián eközben sikerrel vette az első akadályt a katalán fővárosban.

Rafael Nadal

Fotó: Getty Images

A 37 éves, 22-szeres Grand Slam-tornagyőztes spanyol klasszis a negyedik helyen kiemelt ausztrál Alex De Minaurtól kapott ki 7:5, 6:1-re.
A korábbi világelső közel egyéves kényszerpihenő után januárban, Brisbane-ben tért vissza, de a negyeddöntős mérkőzésén ismét megsérült, azóta most játszott először, kedden 680 nap után szerepelt újra kedvenc borításán, amikor az olasz Flavio Cobolli ellen nyert.
Marozsánt, a világranglistán elfoglalt 39. helyével jelenleg a legelőkelőbben jegyzett magyar játékost a tizenhetedikként emelték ki a szervezők, és csak a második fordulóban mutatkozott be, mivel átvette a sérülés miatt visszalépett, címvédő Carlos Alcaraz helyét a főtáblán. Szerdán a 24 éves magyarra a francia Luca van Assche (99.) várt, aki 19 esztendejével az első száz játékos negyedik legfiatalabbja. A belga származású teniszező 2021-ben junior bajnok volt a Roland Garroson.
Első találkozójukon az idei első salakpályás mérkőzését vívó Marozsán lehengerlően játszott, vesztett játék nélkül került szettelőnybe, riválisa pedig a második játszmában, a magyar játékos 3:2-es vezetésénél feladta a küzdelmet.
A Hajdúszoboszló SE sportolójára a 16 között egy igazi salakspecialista vár az argentin Facundo Diaz Acosta személyében, aki 53. az ATP-rangsorban, és februárban tornát nyert Buenos Airesben.