nb1.hu

Két remek egyéni akció után döntetlen a görögök ellen

Gyors gólváltás után nem sikerült feltörnünk az ellenfél védelmét.

A magyar U18-as válogatott idei első felkészülési mérkőzését játszotta, az ellenfél Görögország fiataljai voltak a telki edzőközpontban.

A találkozó első félórája kiegyenlített küzdelmet hozott, a mieink kezdeményezőbbek voltak, de komoly helyzetet nem tudtunk kialakítani. A görögök egy nagyobb helyzetet jegyeztek ebben a periódusban, de Yaakobishvili Áron védeni tudott. A 40. percben egy szépen felépített támadás végén Szabó Szilárd kapott indítást, megszabadult a védőjétől, majd 12 méterről, kissé jobbról a léc alá lőtt (1-0). Nem sokáig örülhettünk a vezetésnek, két perccel később Andrikopulosz robogott el a jobb oldalon, betört a 16-oson belülre, majd 6 méterről, éles szögből a rövid sarokba bombázott (1-1).

A második játékrész első fele a görögöké volt, több nagy lehetőséget is kihagytak, és mezőnyben is fölényre tettek szerte. A félidő második felében viszont inkább a magyar válogatott akarata érvényesült, de a győztes gólt nem sikerült megszerezni, döntetlennel ért véget az összecsapás.

Magyarország–Görögország  1–1 (1–1)
Magyarország: Yaakobishvili Áron – Stumpf Gábor, Umathum Ádám, Kaczvinszki Dominik – Girsik Attila (Selyem Bálint, 67.), Fenyő Noah, Kern Martin (Szamosi Ádám, 57.), Hornyák Csaba – Varga Zétény (Vidnyánszky Mátyás, 67.), Bagi Ádám (Molnár Csabam 57.), Szabó Szilárd (Bakó Sámuel, 57., Herczeg Marcell, 91.)
Gólszerző: Szabó Sz. (40.)

„Az eredménnyel nem vagyok elégedett, mert az összkép alapján megnyerhettük volna a mérkőzést, de el kell ismerni, hogy a második félidőben a görögöknek is megvoltak lehetőségei a gólszerzésre. Új játékrendszert gyakoroltunk a meccset megelőző egyetlen közös edzésünkön, az mindenképpen pozitívum, hogy a játékosok igyekeztek megvalósítani az elképzeléseket, kezdeményezőbben játszottunk, a rövid felkészülési időt is figyelembe véve nem volt rossz a teljesítményünk, minőségben azonban feltétlenül előre kell lépnünk a folytatásban.” – értékelt a mérkőzés után Babó Levente szövetségi edző.

Kritikák Szoboszlairól: Marco Rossi is elmondta a véleményét

Tedd meg első befizetésed, és legyen tiéd az akár 20.000 Ft értékű sportfogadási bónusz! (x)