szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Úgy tűnik, a Google–OpenAI–Adobe hármas közül utóbbi jár el a legetikusabban, amikor a mesterséges intelligencia betanításáról van szó.

Megkönnyítheti a videósok dolgát az Adobe. A .pdf formátum és a Photoshop miatt közismert cég egy olyan mesterségesintelligencia-eszközön dolgozik, ami egyszerű szöveges utasítások alapján képes videót készíteni. Ha a funkció ismerősnek tűnik, az nem a véletlen műve, az OpenAI ugyanis pontosan ilyen szolgáltatást mutatott be korábban Sora néven.

Hogy melyik lesz a jobb, azt most még nehéz lenne megmondani. Az Adobe terméke egyelőre még nevet sem kapott, és fejlesztés alatt áll, de a Sora sem elérhető – viszont az OpenAI legalább már a tesztelés fázisánál jár. A Bloomberg jelentése szerint azonban az Adobe jobb utat választana a szolgáltatás kifejlesztésére: fizetni fog azért az alkotóknak, hogy felhasználhassa a videóikat a mesterséges intelligencia (MI) betanítására.

Ez az új MI néhány mondat alapján már olyan videót készít, hogy tényleg nehéz megkülönböztetni a valóságtól

Két-három sornyi begépelt szövegből akár egyperces, gyakorlatilag teljesen valósnak ható videót is létrehoz az OpenAI új eszköze, a Sora.

A Bloomberg szerint a cég már el is kezdte a videók vásárlását, és 120 dollárt – kb. 44 ezer forintot – fizet egy alkotói hálózatnak olyan videókért, amelyek olyan emberekről készültek, akik hétköznapi tevékenységeket folytatnak: sétálnak vagy épp kifejezik az érzelmeiket, például az örömöt vagy a haragot.

Emellett a cég a lábról, a kezekről és a szemekről is szeretne külön felvételeket, de előnyt élveznek még a tárgyakat, például okostelefont vagy fitneszgépet használó emberekről készült videók is. Szerzői joggal védett anyagra, meztelenséget ábrázoló videókra és más hasonló tartalmakra nem tart igényt a vállalat.

Beleállt a YouTube vezérigazgatója azokba, akik YouTube-videókkal tanítgatják a mesterséges intelligenciát

Az OpenAI minden valószínűség szerint a YouTube-ra feltöltött videókkal képezte ki a videókészítő mesterséges intelligenciáját, a Sorát. A YouTube vezérigazgatója nem ment el szó nélkül az eset mellett.

Percenként egyébként 2,62 dollárt (kb. 1000 forint) kínál az Adobe, alkotók díja azonban akár 7,25 dollár (kb. 2700 forint) is lehet, ha tartalmukkal hatékonyan tudja betanítani az MI-t a cég.

Akárhogy is, az Adobe megoldása elegánsabbnak tűnik, mint az mit az OpenAI vagy akár a Google használt. Minden jel arra mutat, hogy a két cég a YouTube-on található videókat felhasználva képezte ki a mesterséges intelligenciáját – mindezt úgy, hogy nem kért engedélyt az alkotóktól.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.