Orbán Viktor: Magyarország nem akar kevert társadalmat

Orbán Viktor: Magyarország nem akar kevert társadalmat

Orbán Viktor miniszterelnök (b) Yoram Hazony filozófussal, a jeruzsálemi Herzl Intézet vezetőjével folytatott pódiumbeszélgetésén a Nemzeti Konzervatívizmus Konferencián (NatCon) Brüsszelben a rendezvény második napján, 2024. április 17-én (Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán)

Támogassa a Magyar Hangot!

Legyen Ön is előfizetőnk, rendelje házhoz a Magyar Hangot! Ha más módon támogatná a lapot ebben a nehéz helyzetben, azt is megteheti (PayPal és bankkártya is)! Köszönjük! ELŐFIZETEK

Európa progresszív liberális óceánjában jelenleg Magyarország a különbözőség szigete, a megfelelő hely, ahol a konzervatívok szabadon beszélhetnek és politikai terveket szőhetnek a jövőre vonatkozóan – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök Brüsszelben szerdán az MTI beszámolója szerint. A Nemzeti Konzervativizmus Konferencián (NatCon), Yoram Hazony filozófussal, a jeruzsálemi Herzl Intézet vezetőjével folytatott pódiumbeszélgetésén azt mondta, a szabadság harcosainak ismételten aktívnak kell lenniük és cselekedniük szükséges Európában. – Konzervatív civil társadalmakat kell létrehozni olyan konzervatív emberekkel, akik készek harcolni a szabadságért. Magyarország megfelelő hely ehhez – jelentette ki.

A kormányfő beszélt arról is, hogy a magyar szabályok szerint a határ illegális átlépése jogtalan cselekedet, az illegális határátlépés nem emberi jog, hanem bűnelkövetésnek számít. „Magyarországon a határ az határ”, aki nem jogosult a belépésre, az nem lépi át a határokat, azon kívül kell várniuk mindazoknak, akiknek menekültügyi kérelmük elbírálása folyamatban van. – Ez a legfontosabb kérdés, ez a vörös vonal. Ha ezt nem sikerül elérni Európa-szerte, a migráció kérdése nem oldható meg – szögezte le. Kitért arra is, hogy Magyarország nem akar kevert társadalmat, meg akarja védeni a határait, meg akarja őrizni a kultúráját és a hagyományait. Szerinte az egyes tagországoknak kell önálló módon dönteniük arról, hogyan kívánják megoldani a migráció kérdését. Nincs szükség közös uniós migrációs politikára, a migráció kérdésének nemzeti hatáskörbe kell tartoznia.

Orbán Viktor szerint a migráció kérdése civilizációs kérdés. Európa keresztény gyökerekkel rendelkező kontinens, azonban azok többsége, akik jelenleg Európába akarnak jönni, más kultúrából érkeznek, főként muzulmán háttérrel rendelkeznek. A migrációnak továbbá történelmi horizontja van, fel kell tehát tenni a kérdést, hogyan fog kinézni Magyarország a jövőben, keresztény, muzulmán, vagy más kulturális hátterű lesz-e. Véleménye szerint mindenkinek magának kell eldöntenie, milyen környezetben, milyen kultúrájú országot akar létrehozni. Akaratát azonban senki se erőltesse másokra. Magyarország úgy gondolja, hogy a liberálisok által vázolt kevert társadalom nem vezet jóra – mondta, kiemelve, hogy nem lehet központilag megmondani azt sem, hogy melyik ország hogyan oldja meg a társadalom elöregedésének problémáját. Magyarország szerint az elöregedésre nem válasz a migráció erőltetése. Magyarország egyebek mellett a családok erős támogatási rendszerén keresztül kíván javítani a helyzeten.

A kormányfő arról is beszélt, hogy a konzervatív kormányokat, köztük Magyarországot, amelyek a brüsszeli vezetés szerint „nem viselkednek helyesen”, megzsarolják, az Európai Bizottság, az uniós szerződések őre helyett, politikai szereplővé vált. Szavai szerint az uniós vezetés által erőltetett migráció valódi oka az, hogy a liberálisok új szavazókat akarnak gyűjteni. – Ez nem a gazdaságról, nem a demokráciáról szól. Az igazi ok az erő megszerzése a szavazatok által. Ez a realitás – fogalmazott.

A geopolitikai helyzettel kapcsolatban Orbán Viktor azt mondta: Magyarország nem szeretne még egyszer közös határt Oroszországgal, ahogyan ez a szovjet időkben volt, elismeri Ukrajna jogait és önállóságát, Ukrajna orosz megtámadása teljes mértékben ellent mond minden nemzetközi egyezménynek és minden közösen tiszteletben tartott értéknek. Látni kell azonban, hogy Ukrajna jelenleg a Nyugat protektorátusa, ami azt jelenti, hogy a fegyverek és a pénzügyi támogatás folyamatos fenntartása nélkül az ország nem létezne. – Ukrajna már nem önálló ország – fogalmazott. Elmondása szerint a magyar kormány nem akarja feladni a Magyarország és Oroszország közötti jó gazdasági együttműködést, ugyanis az orosz-ukrán háború nem a magyarok háborúja. Az ukrajnaiak meg akarják védeni a hazájukat, ez az ő döntésük. Azt fejtette ki, hogy a háború oka az ország NATO-tagságának kérdése, majd hozzátette: az oroszok sosem fogják megengedni, hogy Ukrajna a jelenlegi formájában a katonai szövetség tagja legyen. Mindent meg fognak tenni, hogy a NATO és Oroszország között pufferzóna maradjon. Sürgette ismét a tűzszünetet és a béketárgyalást, „be kell látni ugyanis, hogy Ukrajna nem tud győzni a harcmezőkön, ez a realitás”.

A kormányfő közölte azt is, hogy Magyarország elítél minden támadást Izrael ellen, és elismeri jogát az önvédelemre. El kell kerülni, hogy a közel-keleti konfliktus kiszélesedjen és a régió ismét háborús övezetté váljon, ami destabilizálhatja Európát, és veszélyeztetheti a békét és biztonságot.

Mint arról lapunk is hírt adott, a Mathias Corvinus Collegium brüsszeli irodája által szervezett Nemzeti Konzervatív Konferenciát – amelynek programján Orbán Viktor, a brexit „atyja”, Nigel Farage, valamint a volt lengyel miniszterelnök, Mateusz Moravieczki is szerepel – kétszer is lemondták. Eredetileg a Concert Noble lett volna a helyszín, de visszalépett és ugyanígy tett a Hotel Sofitel is. Így került képbe a Claridge, azonban ott sem tudták kedden gond nélkül megtartani az eseményt, mert két óra elteltével megjelentek a helyszínen a rendőrök, és berekesztették azt. A rendőrség azzal érvelt, hogy „a közrend megzavarásának veszélye miatt” kell véget vetni a találkozónak. Menczer Tamás ennek kapcsán úgy fogalmazott, hogy „Éljen a brüsszeli demokrácia…”. Szerdán végül folytatódhatott esemény. Orbán Viktor érkezőben úgy fogalmazott, hogy „olyan, mintha a nyolcvanas évek végén lennénk Magyarországon, amikor a szabadság erői, meg az elnyomás erői viaskodnak egymással”. Végül örömét fejezte ki, hogy még szabad beszélniük Brüsszelben.