Nadal 680 nap után győzelemmel tért vissza a salakra

2024.04.16. 20:47 Módosítva: 2024.04.16. 20:47
Rafael Nadal kétjátszmás győzelemmel tért vissza kedvenc borítására, a salakra a barcelonai férfi tenisztornán – adta hírül a Magyar Távirati Iroda.

A 37 éves, 22-szeres Grand Slam-tornagyőztes spanyol klasszis a 2022-es Roland Garros-győzelme, azaz 680 nap után játszott ismét salakon. Első barcelonai ellenfele a 21 éves olasz Flavio Cobolli volt, akit magabiztosan, 6:2, 6:3-ra győzött le 85 perc alatt – tudósított az MTI.

Nadalra a második fordulóban a negyedik helyen kiemelt ausztrál Alex de Minaur vár.

A korábbi világelső közel egyéves kényszerpihenő után januárban, Brisbane-ben tért vissza, de a negyeddöntős mérkőzésén ismét megsérült, azóta most játszott először.

A barcelonai viadalon magyar részről Marozsán Fábián érdekelt, ő kiemeltként csak a második fordulóban mutatkozik be, ellenfele a francia Luca van Assche lesz szerdán 16.30 körül.

Marozsánról azonban már kedden érkezett egy jó hír, arról itt írtunk!