Menekülnek a magyarok ezekből a városokból

GettyImages-1824093523

A megyeszékhelyek lakossága közel 5 százalékkal csökkent a tavalyi évben: hatalmas a kontraszt, mivel országos szinten, illetve Budapesten is mindössze 0,4 százalékos csökkenést regisztráltak a statisztikák.

A nagyvárosok lakossága apad a leginkább a Pénzcentrum a KSH adatai alapján készített elemzésének tanúsága szerint. 

A lap szerint ha külön vizsgáljuk egyes nagyvárosaink - megyeszékhelyek, megyei jogú városok és 25 ezernél nagyobb állandó lakosságú városok - lakosságszámát, akkor óriási különbségeket találhatunk. 

Kisebb magyar városok, mint például Szentendre lakossága nem csökkent ilyen drámai mértékben
Kisebb magyar városok, mint például Szentendre lakossága nem csökkent ilyen drámai mértékbenlaszlo_szelenczey / Getty Images Hungary

A megyeszékhelyek esetében sehol nem nőtt tavaly a lakosságszám, legjobban Salgótarján (1,4 százalékos csökkenés), Veszprém (1,23 százalék) és Kecskemét (1,21 százalék) népessége csökkent.

Ez a csökkenő tendencia hosszú távú, az elmúlt öt évben is megfigyelhető,  Egerben, Szolnokon, Veszprémben, Miskolcon, Szekszárdon, Salgótarjánban meghaladja a 6 százalékot is.

A megyei jogú városok és a 25 ezer fölötti népességű városok esetén általánosságban véve szintén csökkenő a tendencia, de nem ilyen nagy mértékben.  Egy év alatt 0,7 százalékos, 5 év alatt 3,2 százalékos csökkenés figyelhető meg, de egyes megyei jogú városoknak nőtt a népessége.

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek