A köztársasági elnök a Parlamentben beszélt a múltról és az érzéseiről

Sulyok Tamás a múltat és a személyes múltját vállalva hajtott fejet a holokauszt áldozatai előtt a Parlamentben magyarországi emléknapján – írta a 24.hu.

A köztársasági elnök az megemlékezésen ismét édesapjáról beszélt:

„Megrendített, amiket apámról a nyilvánosságban az elmúlt hetekben hallottam”

- jelentette ki.

Sulyok Tamás: "Mindig azt hallottam, mi soha senkinek nem ártottunk" – Sajnálja, hogy már nem kérdezheti meg az apját a múltjáról

Sulyok Tamást megrendítette, amit apjáról hallott/Fotó: MTI/Máthé Zoltán

Karsai László történész a frissen kinevezett államfőről azt mondta:

”csak egy szimpla náci szimpatizáns, szélsőjobboldali és antiszemita vidéki ügyvéd volt, nem a kommunista terror ártatlan áldozata”

Karsai ezt azután mondta, hogy az új államfő még az Alkotmánybíróság elnökeként azt nyilatkozta, hogy édesapját 1946-ban távollétében halálra ítélte a népbíróság. Elsősorban azért, mert válóperes ügyvédként elvállalta egy olyan asszony ügyét, akinek a férje később a város párttitkára lett. Sulyok szerint az apja csak úgy tudta elkerülni a kivégzést, hogy 10 évig az ország másik felében bujkált.

Karsai úgy véli, ez nem igaz, mert 1944. június 17-én a Fejérmegyei Napló Zászlóbontás címmel közölte a Magyar Nemzeti Szocialista Párt megyei vezetőjének a cikkét. Sulyok László a cikkében az ország német megszállását ünnepelte azzal, hogy 1944 március végén „végre levegőhöz jutottunk”.

A köztársasági elnök ezt nemtelen támadásnak tartotta. Szerinte édesapja egy szociálisan érzékeny, hazafias, filoszemita ember volt, ezért elképzelhetetlennek tartja, hogy a cikket ő írta.

Ezután a Hócipőben megjelent egy cikk, mely szerint Sulyok László „zsidólakást” és „zsidóbútort” igényelt és kapott a helyi nemzeti szocialistáknak Székesfehérvár polgármesterétől 1944-ben júniusában.

Sulyok most az Országgyűlésben azt mondta, negyven éve halott apját már nem tudja megkérdezni a múltról:

„így maradtak az ő elejtett szavai és hallgatásai. Ma sem tudom már kérdezni. Tizenkét évvel a holokauszt után születtem, a családban azt hallottam, hogy mi soha senkinek nem ártottunk, nem voltak ellenségeink”.

Úgy képzeli, hogy

„1945-ben szembesülhetett azzal a rémséggel, amit a holokaszt jelentett, és egy világ dőlhetett össze benne”.

Forrás: 24.hu

6 hozzászólásarrow_drop_down_circle

namihami
És tényleg! Hiszen miért lenne ""ártás"" már olyan semmiség, mint pl egy mindenétől való megfosztás, deportálás, gettóba zárás és hasonló semmiségek? Még apró csínynek se mondhatnánk! Hiszen egy nyilasvezetőnél/nek ezek semmiségnek mondhatók!
namihami
És tényleg! Hiszen miért lenne ""ártás"" már olyan semmiség, mint pl egy mindenétől való megfosztás, deportálás, gettóba zárás és hasonló semmiségek? Még apró csínynek se mondhatnánk! Hiszen egy nyilasvezetőnél/nek ezek semmiségnek mondhatók!
jáger laszló
L hiszemTomi!
Nem kell szabadkozni!
csak ennyi barátilag
J.L.
Menőmanó
Elég lett volna, ha nem beszél róla.
Ahogy Dobrev teszi. Nem büszke rá, de nem is dicsekszik vele. Ezt dobta neki a gép, ezzel kell együtt élni.
balos
@Menőmanó: Szerintem,HAZUDIK!Minden tiszteletemet elvesztené,ha ezek után kimerne állni és beismerné a családi motyó zsidóktól származik!Minden nyilas jó nemzethy tolvaj!Most is azt csinálják,mint a szüleik!Persze volt idő,mikor munkáspártban védték a vagyonkát!
Nanya
Na kedves keresztanyám,most igaza van. Ha nem beszélt volna róla ,bölcs maradt volna,
Vagy akkor is ,ha a tiszta igazságot mondja kezdettől.
Hát így jártunk urambátyám.
Tessenek ne hazudozni, Szépen kéretik.
RonaGyuri
ez itt kérem Orbánia!
a gaz ellenség ellen naponta érv, hogy olyan lakásban él, amit a németek elvettek a zsidó tulajdonostól,
ha felmerül, hogy az általuk kinevezett NER-társ apja személyesen intézet ilyen elvételeket, őt zaklatják a múlttal! =))

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.