nb1.hu

Feljutó helyre került a Vasas, de Gera észrevette Aczél csapatának az érdemeit

Jön a bajnokság eddigi legnagyobb rangadója az első és a második között.

A Merkantil Bank Liga 28. fordulóját követően a Vasas a tabella azon pozíciójában található, amelyet szurkolói a legjobban vártak, és amely helyen a bajnokság végén is remélik látni őket. A tulajdonosok, Nagy Miklós sportigazgatóval az élen, a szezon kezdete előtt világossá tették, hogy céljuk a feljutás. A Kozármisleny, amely az összteljesítmény alapján továbbra is kiválóan szerepel, valószínűleg nem fog dobogós helyen végezni.

HOSSZÚ IDŐ UTÁN

„Felvirradt a nagy nap,
A rock katonái újra együtt vannak!”

E sorokat Paksi Endre, az Ossian együttes frontembere énekelte szívvel-lélekkel a kilencvenes években. Hasonló érzésekkel kelhettek fel az angyalföldi drukkerek is a hét legtöbbek által legkevésbé várt munkanapján. Nem meglepő, hiszen a Budafok vasárnap 2-1-re legyőzte az ETO-t, ami lehetővé tette, hogy ha a Vasas hétfő este ponto(ka)t szerez az Illovszky Rudolf Stadionban, akkor feljutó helyen zárja a fordulót.

A piros-kékeknek minden esélyük megvolt a győzelemre. A mérkőzés előtt már 19 tétmeccs óta veretlenek voltak, és hazai pályán léptek pályára. A másodosztályban kiemelkedő játékterük révén elméletben nagyobb technikai tudásuk is jobban érvényesülhetett.

A Kozármisleny, amely a másodosztályban is szerény költségvetéssel gazdálkodik, a 2023/24-es szezon legnagyobb és legkellemesebb meglepetése. Aczél Zoltán aktuális csapata élén ismét remek munkát végez. Nagyon szervezetten futballozik a Kozármisleny, és ha szükséges, kulturált játékot is nyújt.

EZ TÖRTÉNT

A mislenyi kezdőcsapatba visszatérhetett a másodosztály góllövőlistájának vezetője, Kirchner Krisztián, valamint Horváth Dávid is, akit két fordulóval korábban, a pécsi 2-2-es döntetlen alkalmával állítottak ki.

Kirchner a 37. percben tizenegyesből egyenlített, ami azt jelenti, hogy a Vasas szerezte meg a vezetést. Berecz Zsombor, a csapatkapitány, a jobbösszekötő helyén iramodott meg, középen Tóth Milán várta ismét gólra éhesen az átadást. Berecz viszont inkább a jobb ütemben és helyen érkező Hidi M Sándort választotta, aki 11 méterről a jobb alsó sarokba lőtt a 11. percben, 1-0.

Hidi M Sándor ismét a Vasas egyik kulcsembere. Korábban a fiatalok szerepeltetésére vonatkozó ajánlások és javadalmazások miatt került a kezdőcsapatba, de akkor is bizonyította, hogy érdemes a lehetőségre.

LEZÁRÁS HELYETT

A vezetés megszerzése után a Vasas lezárhatta volna a mérkőzést. Otigba Kenneth azonban feleslegesen buktatta Kirchnert egy ártalmatlan helyzetben. A jogosan megítélt tizenegyest Kirchner értékesítette a 37. percben, 1-1. A Vasas kapusa, Jova Levente, aki a 100. mérkőzését játszotta a kapuban, külön köszöntést kapott a kezdés előtt.

A 49. percben döntő momentumhoz érkeztünk, bár addig is a Vasas volt a veszélyesebb csapat. Horváth Dávid buktatta a kapura törő Tóth Milánt, amiért piros lapot kapott.

Ezután a hazaiak újra megszerezték a vezetést. Az 58. percben Tóth Milánt Kozics Barnabás buktatta a tizenhatoson belül, amiért a védő sárga lapot, a Vasas pedig büntetőt kapott, melyet értékesített a sértett, 2-1. Kirchner és Tóth így tovább csatázik a gólkirályi címért.

Gólkirályjelöltek csatája Angyalföldön: az egyikért aggódtak, a másik visszatérhet

LEZÁRÁS HELYETT II

Két perccel később a Vasas lezárhatta volna a mérkőzést, de Doktorics Áron balról érkező beadása után Holender Filip nem érte el a labdát kapu előterében. A hajrában a vendégek próbálkoztak az egyenlítéssel, izgalmasnak ígérkező akcióik voltak (egyszer Szalay Szabolcs hatalmasat mentett…), de a hazaiak többet tettek a három pont megszerzéséért.

FOLYTATÁSBAN

A következő fordulóban a Vasas az éllovas Nyíregyháza vendégeként lép pályára. A Kozármisleny elleni mérkőzés hétfő este nyolckor kezdődött, míg a Szpari elleni találkozó szombaton délután fél egykor kezdődik. Bár egyik időpont sem mondható kifejezetten szurkolóbarátnak (értsd: meccsrejáró szurkolók – a szerk.), így viszont több néző előtt lesz látható a Vasas is.

Ez a valamit, valamiért elv…

A Kozármisleny számára sem ígérkezik könnyűnek a következő forduló. Vasárnap a Csákvár vendégeként elszenvedett első 2024-es veresége után, az Ajkát látja vendégül.

Mindezek ellenére kétségtelen, hogy a Nyíregyháza és a Vasas összecsapása lesz a forduló, sőt az idei NB II-es bajnokság eddigi legnagyobb rangadója.

REAKCIÓK

Gera Zoltán (Vasas)

„Jól kezdtük a mérkőzést, gyorsan kialakítottunk két-három helyzetet, majd a vezetést is megszereztük. Utána a Kozármisleny átvette az irányítást, többet birtokolta a labdát, mi passzívabbak voltunk a kelleténél. Az első félidő végén viszont tizenegyest kapott ellenfelünk, ami talán jogos volt és egyenlített. Azt kértem a szünetben, hogy játsszunk bátrabban, legyen több mozgás, birtokoljuk mi a labdát.

Miután Tóth Milán kiharcolta a kiállítást, létszámfölényben hamarabb le kellett volna zárnunk a mérkőzést. Voltak lehetőségeink, de nem tudtuk kihasználni őket, a Kozármisleny viszont nagyon bátran játszott. A végén volt még ellenfelünknek egy óriási helyzete, ahol Szalay nagyot mentett. Összességében nem ez volt a legjobb mérkőzésünk, de meg kell becsülnünk a győzelmet, ami nagyon fontos volt számunkra.”

Kirchner Krisztián (Kozármisleny)

Szerettünk volna jó eredményt elérni. A piros lap közbeszólt, ennyivel jobb volt utána a Vasas. Ennyi volt bennünk. Kiadtunk magunkból mindent. A Vasas nagyon jó csapat, fel akar kerülni. Száztíz százalékot kellett kiadnunk magunkból, főleg a kiállítás után, de tizenegy emberrel is sokat dolgoztunk. Tudom, hogy Tóth Milánt is betalált, de csak arra koncentrálok a társaimmal együtt, hogy megtartsuk az ötödik helyünket a tabellán.

JEGYZŐKÖNYV

NB II, 28. FORDULÓ

VASAS FC–HR-RENT KOZÁRMISLENY 2–1 (1–1)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1271 néző. Vezette: dr. Csonka Bence (Ország Péter, Ring Kevin)
VASAS: Jova L. – Pávkovics, Otigba, Baráth B. – Hidi M. S. – Bakti (Girsik A., 84.), Berecz Zs., Urblík J. (Hinora, 64.), Doktorics (Deutsch B., 90+3.) – Holender (Radó, 64.), Tóth M. (Szalay Sz., 64.). Vezetőedző: Gera Zoltán
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke P. (Daru, 70.), Kozics, Horváth D., Füredi, Turi – Nagy E. – Molnár Á., Schuszter, Major S. (Horváth P., 54.) – Kirchner. Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gólszerző: Hidi M. S. (11.), Tóth M. (59. – 11-esből), ill. Kirchner (37. – 11-esből)
Kiállítva: Horváth D. (49.)