Népszerű sportok
Még több sport
Összes megjelenítése

Arteta az Arsenal karaktere és vezetői képessége megmutatását várja a Villa elleni vereség után

Takács Márton

Frissítve 15/04/2024 - 15:22 GMT+2

Drámai vasárnapot produkált a Liverpool és az Arsenal a Premier League 33. fordulójában. A Pool a Crystal Palace-től, a londoniak az Aston Villától kaptak ki hazai pályán, így hátrányba kerültek a Manchester Cityvel szemben a bajnoki címért zajló versenyben. Mikel Arteta arra biztatta játékosait, hogy gyorsan mutassák meg, mi van bennük.

Mikel Arteta már előrenéz

Fotó: AFP

Mikel Arteta szerint az Arsenal jobban játszott az Aston Villánál, a vereség után a gyors reagálást sürgeti csapatánál.
Ááá, egy hétvége alatt nem szokott nyerni a csapat és az Arsenal is
Ezt szombaton délután mondta e sorok írójának egy válogatott kerettag magyar vízilabdázó, miután felsőházas klubja rangadót nyert. Aztán vasárnap kikapott a kedvenc focicsapata, az Arsenal, tehát igaza lett.
Mikel Arteta az Aston Villa elleni vasárnapi, fájdalmas, 2-0-s vereséget követően felhívást intézett a csapatához. Leon Bailey és Ollie Watkins góljával a Villa meglepetésre elvitte a három pontot az Emirates-ből. Arteta együttese a Fulham elleni szilveszteri 2-1-es vereség óta először kapott ki az angol bajnokságban.
picture

Meglepő eredmény született az Emirates-ben

Fotó: AFP

"Nyilvánvalóan nagyon csalódottak vagyunk az eredmény miatt, különösen a teljesítményünk alapján" - mondta Arteta a BBC Sportnak.
"Az első félidő volt az egyik legjobb 45 perc, amit ebben a szezonban játszottunk egy topcsapat ellen. A második játékrészben megváltozott a játék, nehezen tudtunk lendületbe jönni, nehezen juttattuk el a labdát bizonyos területekre, és nagyon hanyagul bántunk a labdával, a játékban pedig nem sok minden történt.
Néhány szöglete volt a Villának, aztán kaptunk egy gólt, üldözőbe vettük az ellenfelet, aztán kaptunk még egyet, és fájdalmas vereség lett belőle.” – folytatta a spanyol menedzser.
Az eredmény ellenére Arteta az Arsenal teljesítményének nagy részével elégedett volt, és azt mondta, hogy a folytatásra kell koncentrálni.
"Szerintem sokkal jobban játszottunk, mint a Brighton ellen az első félidőben. Sokkal jobban. Három, négy, öt gólt kellett volna lőnünk a szünet előtt, és akkor egészen más lett volna a meccs” - magyarázta.
picture

Csalódott Arsenal-játékosok

Fotó: AFP

"Nem ez a helyzet, és ezt el kell fogadnunk, és meg kell dicsérnünk az ellenfelet, megvertek minket, nekünk pedig lépnünk kell. Most már a reagálásról van szó.
A lendület a miénk volt, és mi voltunk a jobb csapat a pályán, de 96-98 percig kell játszani, és a második félidőben nem sikerült fenntartanunk ezt a szintet, ez rajtunk múlik, és javulnunk kell.” - tette hozzá.
A Manchester City úgy lett a nap nagy nyertese, hogy labdába sem rúgott, miután szombaton 5-1-re nyert a Luton Town ellen. Ez a győzelem, valamint a Pool és az Arsenal veresége azt jelenti, hogy Pep Guardiola csapata az új listavezető - két pont előnnyel áll a City két legnagyobb riválisa előtt.
Az Arsenal a következő mérkőzésén legközelebb a Bayern Münchennel találkozik a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, ahol a keddi 2-2-es döntetlen után idegenben próbálja kivívni a továbbjutást. Szombaton pedig a Wolverhampton Wanderers jön szembe a bajnokságban, szintén nem hazai pályán.
picture

Mikel Arteta már a héten javítana

Fotó: AFP

Arra a kérdésre, hogy csapatának mostantól minden meccset meg kell-e nyernie, Arteta így válaszolt:
"2024-ben eddig tíz bajnoki nyertünk, egyet döntetlenre hoztunk. Hihetetlen, mindenki a fedélzeten van. Győzelem, győzelem, győzelem, győzelem, győzelem, győzelem, győzelem - mindenki boldog. Nagyon könnyű fenntartani a lendületet és a csúcson lenni.
A vasárnapi vereség után az a kérdés, hogyan mutatjuk meg a karakterünket és a vezetői képességünket, Münchenbe utazva gyönyörű lehetőségünk van erre.” – zárta értékelését Mikel Arteta.