nb1.hu

ZTE-FTC: a horvát támadó duplája is kevés volt, az utolsó percben jött a dráma

Kodro először talált be, Mance újra duplázott.

Az NB I 28. fordulójában a listavezető Ferencváros a ZTE otthonába látogatott. A vendégek kispadján Dejan Sztankovics helyett Leandro ült, a szerb tréner családi ok miatt hagyta ki a mérkőzést.

A 14. perc végén Ramírez beadása után Traoré fejjel szerezte meg a vezetést a Fradinak, 0-1. A 20. percben Mim lövését védte Dibusz. Öt perccel később ismét Ramírez kapott remek labdát a bal oldalon, a centerezése után Kodro egy technikás mozdulattal megszerezte első gólját a Ferencváros színeiben, 0-2. A 38. percben Kodro talált ismét a hálóba, amit les miatt érvénytelenített a játékvezető. Három perccel később Mance lövését fogta Dibusz.

A második játékrészben több hazai lehetőség is adódott, de egyik sem volt veszélyes az FTC kapujára – egészen a 73. percig. Ekkor Kiss gyors megindulása után pontosan passzolt Mancénak, a remek formában lévő horvát támadó góljával szépített a ZTE, 1-2. A 82. percben Kiss saját maga is gólt lőhetett volna, de a fiatal középpályás lövését az utolsó pillanatban blokkolta Botka. A 87. percben Lisztes tekert tizenöt méterről a kapu mellé. Egy perccel később Kiss pazar indítása után ismét Mance volt eredményes, 2-2. A 97. percben egy ferencvárosi ellentámadás végén Varga fejesét még a kapufára tolta Dombó, de Ben Romdhane már nem hibázott, 2-3.

A duplázó Mance hatékony befejezései mellett Kiss pályára küldése volt a kulcs, az FTC a második félidő közepén mintha már elkönyvelte volna az újabb győzelmet, aztán a végén csak sikerült elvennie a ZTE idei hazai veretlenségét.