Vágólapra másolva!
Az olasz labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának szombati mérkőzésén a Juventus nem bírt a Torinóval a városi rangadón, így lassan a harmadik helye is veszélybe kerül.

Nem tudott nyerni a Juventus

A találkozó kiegyenlített játékot hozott, a Juventus 52 százalékban birtokolta a labdát, míg a Torino 48 százalékban. A hazai együttes többet próbálkozott kapura lövéssel (13-8), de a kaput eltalálő lövéseket illetően a Juventus volt jobb (2-3).

Juventus, Torino
Nem bírt a Torinóval a Juventus
Fotó:  MARCO BERTORELLO / AFP

Mindkét oldalon adódtak hatalmas lehetőségek - Dusan Vlahovic például a kapufát is eltalálta -, de a kapusokon ezen a napon nem lehetett kifogni, így gól nem esett. Érdemes még megemlíteni, hogy a bíró a Torino edzőjét, Ivan Juricot kiállította a meccs hajrájában.

A Juventus az elmúlt öt meccséből csak egyet tudott megnyerni, így lassan a harmadik helye is veszélybe kerül. A Zebrák viszont ezzel sorozatban a 18. derbijükön maradtak veretlenek - kilenc éve nem kaptak ki a párharcban -, ilyen hosszú sorozatuk korábban egyszer sem volt a Torinóval szemben.

A Lecce Nicola Sansone 89. percben szerzett góljával győzte le az Empolit.