Nem bírtak egymással a csapatok a torinói derbin

A Torino járt közelebb a három pont megszerzéséhez.

Fotó: Getty Images

2024.04.13 20:12Módosítva: 2024.04.13 20:23

Gól nélküli döntetlennel végződött a Juventus és a Torino összecsapása, míg a korábbi mérkőzésen a Lecce győzte le az Empolit az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 32. fordulójában.

A torinói derbire nem a legjobb formájában érkezett a Juventus, hiszen négy idegenbeli mérkőzés óta nem tudott győzni a csapat, de hazai pályán is döcögött a támadójátéka a szerzett pontok ellenére is. A történelem viszont az „öreg hölgy” mellett állt, mivel a Torino 2015-ben nyert utoljára derbit.

Összességében esemény nélkül telt az első félidő, az első nagyobb helyzet a 31. percben érkezett Dusan Vlahovic révén, de közvetlen közelről nem tudta honfitársa mellett elpasszolni a labdát. A Torino is feléledt a játékrész végére, de két lövésen kívül – amik nem találtak kaput – nem tudott komoly nyomást helyezni az ellenfelére. (0–0)

A fordulás után folytatódott a hazaiak nyomása, Duván Zapata lesgólt szerzett, a 60. percben pedig Wojciech Szczesny védett nagyot Sanabria fejese után. A csereként pályára lépő Kenan Yildiz majdnem meglepte a Torinót egy távoli lövéssel, de nem alakult ki igazán veszélyes gólhelyzet.

A Juventus cserélt a mérkőzés végén, de mintha beletörődött volna a döntetlenbe, a hosszabbításban a Torino szerezhette volna meg a győztes találatot, de végül gól nem született, döntetlennel végeztek a csapatok a derbin. (0–0)

A Juventus hiába győzött a FIorentina ellen nagy nehezen, a bajnokságban elfoglalt harmadik helye is veszélybe került, ugyanis a Thiago Motta vezette Bologna és az AS Roma is már a nyakukon lehet, ha nyernek a fordulóban.

A forduló teljes programja

Ezt már olvasta?

Az a Felipe Anderson duplázott, aki várhatóan a Juventus kedvéért hagyja el a Laziót.
Serie A

A Lazio hozta a kötelezőt a sereghajtó ellen

Lautaro Martínez (képen balra) 23 gólt szerzett ebben a szezonban a Serie A-ban.