Hirdetés
Kezdőlap Közlekedés Júniusban indul a közvetlen Kanton-Budapest járat
No menu items!

Júniusban indul a közvetlen Kanton-Budapest járat

Június 27-től a China Southern Airlines heti négyszer közlekedő járatot indít Kantonba, ezzel idén nyártól már heti 17 járat érhető el Kína és Budapest között. Az új járat amellett, hogy kiváló csatlakozást biztosít Délkelet-Ázsia vagy Ausztrália és Új-Zéland irányába, jelentős gazdasági versenyelőnyt jelent Magyarország számára: a Kantonnak otthont adó tartomány a világ legnagyobb informatikai és megújuló energia kutatás-fejlesztési központja, és számos, Magyarországon befektető óriáscég székhelye is egyben.

 Peking, Sanghaj, Csungking és Ningbo mellett június végétől már Kanton városa is elérhető közvetlen repülőjárattal Budapestről, ezzel heti 17-re emelkedik az ázsiai ország és Magyarország közötti légi összeköttetések száma, amely az idei évben 250 000 ülőhelyet jelent. Kanton Kína egyik legfontosabb gazdasági központja: a városnak otthont adó Kuangtung tartomány térsége az ország GDP-jének 10%-át adja, ezért az összeköttetés a magyar gazdaság számára is kiemelt jelentőségű. A Gyöngy-folyó deltája – Hongkong, Makaó, Sencsen, és Kanton térsége – a világ legnagyobb informatikai és megújuló energia kutatás-fejlesztési központja. A most közvetlen járattal elérhetővé tett, több mint 15 millió lakosú metropoliszból többek között olyan, Magyarországon is jelentős befektető vállalatok származnak, mint a BYD, a Huawei, a ZTE, a Sunwoda, és az Eve Energy.

„Nagy örömünkre szolgál, hogy Budapesten üdvözölhetjük a China Southern Airlines-t, és közvetlenül elérhető úticéljaink között köszönthetjük Kanton városát. Ezzel együtt az ötödik Budapestről elérhető kínai úti célunkat jelenthetjük be, amely kiváló csatlakozási lehetőséget kínál Délkelet-Ázsiába, Ausztráliába és Új-Zélandra, ráadásul a magyar gazdaság számára is kulcsfontosságú összeköttetést jelent – mondta Bogáts Balázs, a Budapest Airport kereskedelmi vezérigazgató-helyettese. – “A kínai ipari város és a magyar főváros között első sorban üzleti utasokra számítunk, ezáltal, illetve a Kantonból érkező befektetések által pedig tovább erősödik a Magyarország és Kína közötti stratégiai jelentőségű együttműködés.”

A légitársaság kantoni bázisa fontos csomópontként szolgál majd az Ausztráliába és Új-Zélandra történő továbbutazáshoz, illetve ezen térségekből Budapest irányába, valamint kényelmes átszállási lehetőségeket kínál az utasoknak Kínán és Ázsián belül. A magyar fővárosból keddenként, csütörtökönként, szombatonként és vasárnaponként délben induló menetrend szerinti járat biztosítja, hogy az utasok helyi idő szerint másnap reggel 7 és 8 óra között érkezzenek Kantonba, és így számos csatlakozási lehetőséget használhassanak ki.

A Budapest Airport a járat elindításával kapcsolatban – például a légitársasággal folytatott tárgyalások és a delegációk fogadása során – aktívan együttműködött a Külgazdasági és Külügyminisztériummal és Magyar Turisztikai Ügynökséggel. 

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A mesterséges intelligencia is hajtja az Apple-t?

A hír érdekességét növeli, hogy a Bloomberg a múlt hónapban arról számolt be, hogy az Apple tárgyalásokat folytat a Google Gemini chatbotjának engedélyezéséről az új iPhone funkciókhoz.

Vasútipari együttműködés indul magyar és tunéziai vállalatok között

Megegyezés született a Ganz és tunéziai partnere között, amelynek értelmében nagyszabású vasútipari együttműködés indulhat az észak-afrikai ország vasúti hálózatának modernizálása terén

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.
Hirdetés

Hírek

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.
Hirdetés

Gazdaság

Rohamra indultak a bankok az állam ellen a lakossági megtakarításokért

A leköthető összegnek felső határa nincs, vagyis tárt karokkal várják a legvagyonosabb ügyfélkört is.

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.