Összes megjelenítése

Női kézi: hozta a papírformát a magyar csoport esélyese

Eurosport Magyarország

Publikálva 11/04/2024 - 20:32 GMT+2

Női kézilabda olimpiai selejtező - A svéd női kézilabda-válogatott 35-28-ra legyőzte Japán együttesét a magyar csapatot is felvonultató debreceni olimpiai kvalifikációs torna csütörtöki nyitónapján.

A győztes svéd csapat játékosai a női kézilabda olimpiai selejtezőtorna 1. fordulójában játszott Svédország - Japán mérkőzés végén (Fotó: MTI/Illyés Tibor)

Fotó: MTI

Legyőzte Japánt a svéd válogatott
Női olimpiai selejtezőtorna, 1. csoport, 1. forduló:
  • Svédország-Japán 35-28 (17-13)
A találkozó esélyesének a vb-negyedik skandinávok számítottak, ugyanakkor intő jel volt számukra, hogy a tavalyi vb-n a - hozzájuk hasonlóan társrendező - dánokat 27-26-ra legyőzte a távol-keleti alakulat.
A Főnix Arénában kiegyenlített játékkal indult a találkozó, a japánok gyorsaságukra támaszkodva tartották a lépést a svédekkel. Húsz perc elteltével tudott először két találatnál jobban eltávolodni az északi együttes, miután megtalálta a japán támadójáték ellenszerét. A svédek egy tízperces japán gólcsend alatt Johanna Bundsen védéseire alapozva, gyors gólokkal 10-9-ről 15-9-re elhúzott, előnyéből a szünetre négy találatot őrzött meg.
A korábban pályára lépett magyar válogatott a csarnokban tekintette meg az első félidőt.
A fordulást követően támadásban hét a hat elleni formációra váltottak a japánok, ennek köszönhetően három találat körül tartották lemaradásukat. A 43. perc elejére azonban visszaállította az ötgólos különbséget Svédország (24-19), a záró tíz percre fordulva pedig már 29-22-t mutatott az eredményjelző. A végső dudaszó pillanatában is ekkora volt a különbség.
A mérkőzés legeredményesebbjeként Jenny Karlsson hétszer volt eredményes - ezzel kiérdemelve a találkozó legjobbját illető elismerést -, Bundsen 16 védéssel vette ki a részét a svéd győzelemből. A Győr beállója, Linn Blohm hét kísérletéből hatot értékesített. A Kisvárda japán jobbszélsője, Akijama Nacumi nem volt nevezve.
A magyar válogatott a svédek ellen pénteken, a japánok ellen vasárnap lép pályára.