Vágólapra másolva!
Az úszás olimpiai, világ- és Európa-bajnok magyar klasszisa újabb két szám döntőjében vett részt a Duna Arénában zajló úszó országos bajnokság csütörtöki versenynapján. Milák Kristóf 200 méteres gyorsúszásban elsőként, 50 méter pillangón másodikként ért célba – utóbbi számban ez volt sorozatban az ötödik ob-ezüstérme Szabó Szebasztián mögött.

Milák Kristóf háromból három aranyéremmel érkezett el az úszó-ob harmadik napjáig, ugyanis kedden 100 méteres gyorsúszásban, szerdán pedig 200 méter pillangón és 50 gyorson is elsőként csapott célba. Csütörtökön először a 200 méteres férfi gyorsúszás döntőjére került sor, ahová Milák az osztrák Alexander Trampitsch mögött másodikként jutott be 1:49.21-es idővel.

MILÁK Kristóf, úszó országos bajnokság, úszó ob
Milák Kristóf
Fotó: Kovács Tamás / MTI

Milák Kristóf végül a 200 gyors döntőjében nagy hajrával, 1:48,15-ös idővel (az olimpiai szintidőtől elmaradva) győzni tudott, szűk fél másodperces előnnyel.

Milák Kristóf a 200 gyors sikere után 50 pillangón második lett

Bő háromnegyed órával később ismét vízbe ugrott Milák, az 50 méteres pillangóúszás döntőjébe a legjobb idővel jutott be a délelőtti előfutamból, és az akkori 23,54 másodperces idején tovább javított, de 12 századdal kikapott a számban sorozatban a hatodik ob-címét nyerő Szabó Szebasztiántól.

Ebben a számban Milák még nem nyert nagymedencés országos bajnokságot – a legutóbbi öt ob-n egyaránt ezüstérmes volt Szabó mögött.

Jackl Vivien olimpiai szintidőn belül úszva nyert

A mindössze 15 éves Jackl Vivien olimpiai szintet érő idővel, 4:34,96-tal, új korosztályos magyar rekorddal nyert 400 méter vegyesen az úszó országos bajnokságon, a számban a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka Jackltől bő 12 másodperccel elmaradva ötödik lett.

Zombori Gábor azt követően, hogy kedden 200 méter vegyesen teljesítette az olimpiai szintet, 400 méteren mindössze két tizeddel elmaradt a kvótát érő 4:12,50 perces időtől – ugyanakkor egyéni csúcsából majdnem másfél másodpercet faragott.