Összes megjelenítése

Úszó-ob: Milák továbbra is verhetetlen, Hosszú simán döntős 400 vegyesen

Eurosport Magyarország

Frissítve 11/04/2024 - 14:08 GMT+2

Milák Kristóf 200 méter gyorson és 50 méter pillangón is legjobb magyarként jutott az országos bajnokság fináléjába, Hosszú Katinka a kedvenc távján döntőzik.

Hosszú Katinka. Fotó: Derencsényi István/MÚSZ

Fotó: From Official Website

Milák Kristóf újabb két távon, 200 gyorson és 50 pillangón volt a leggyorsabb magyar a délelőtti előfutamokban az országos bajnokság harmadik napján.
Előbbi számban Milák kivételesen az 5-ös pályán úszik majd a döntőben, mivel az abszolút legjobb időt az osztrák Alexander Trampitsch érte el. Fél órán belül aztán 50 pillangón versenyzett, és erős idővel zárt (23.54).
A csütörtöki program slágerének a 400 vegyes ígérkezik: a férfiaknál a Sárkány Zalán-Zombori Gábor-Verrasztó Dávid hármas egymás mellett 4:21-et úszott az előfutamban, a nőknél Mihályvári-Farkas Viktória 4:41-es idővel jelezte, hogy este meglehet az olimpiai A-szint – akárcsak Jackl Viviennek. Mögöttük az a Hosszú Katinka lett a harmadik, aki a 200 vegyes után itt is simán jutott a döntőbe, kérdés, mennyire fogja bírni a távot.
Pádár Nikolett már reggel több mint két másodperccel előzött meg mindenkit 200 gyorson, Komoróczy Lora 50 pillangón egyedüliként ért 27 másodpercen belül a falhoz, míg 200 mellen a férfiaknál Török Dominik, a nőknél Békési Eszter volt a legjobb magyar.