Vágólapra másolva!
A labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőinek második játéknapján az FC Barcelona idegenben 3-2-re legyőzte a Paris Saint-Germaint. A katalánok valamennyi góljához kellett Gianluigi Donnarumma és a francia védelem nagy hibája. Madridban az Atlético az első félidőben kétgólos előnyt szerzett, a hajrában azonban szépített a német Borussia Dortmund, így az a párharc itt is teljesen nyílt maradt. A visszavágókat két hét múlva rendezik.

Keddi Real Madrid-Manchester City szuperrangadó után szerdára is jutott egy csúcsrangadó a BL-negyeddöntőkre: az egyaránt szenzációs formában lévő PSG fogadta az ugyancsak nagyszerű sorozatban lévő Barcelonát. A francia sztárcsapat 27, míg a katalánok 11 meccse voltak veretlenek a meccs előtt. A meccs, ahogy a tegnapi két találkozó is, fokozott biztonsági készültség mellett zajlott az Iszlám Állam terrorfenyegetése miatt. A francia szurkolókat pedig az UEFA fenyegette meg, így megígérték, hogy nem lesz pirotechnika a meccsen, de ettől még sikerült egy szenzációs koreográfiával köszönteniük a csapatokat.

Öt perc után már mindkét csapatnak volt helyzete, hazai oldalon Mbappé gurított a kapu mellé, míg a vendégek egy hosszú kapuskirúgás után Yamal révén kerültek helyzetbe, de a jól kimozduló Donnarumma menteni tudott a tizenhatoson kívül.

Ki ne emlékezne a két csapat 2017-es legendás meccsére, ami a BL történetének legnagyobb fordítását hozta: a 4-0-s PSG győzelem után a Barca 6-1-re nyert hazai pályán. Mindkét csapatban egy-egy játékos volt pályán arról a legendás meccsről: hazai oldalon a klubrekorderré előlépő Marquinhos, míg vendég oldalról az akkori mindent eldöntő gólt szerző Sergi Roberto.

Ez pedig a Barcelona kezdője volt, a védelem közepén a mindössze 17 éves Pau Cubarsival.

A PSG elsősorban Mbappé gyorsaságát és kreativitását próbálta kamatoztatni a baloldalon, míg a Barcelona többször is beadásokkal próbálkozott a nem túl magabiztos Donnarummával szemben. A kijöveteleknél valóban bizonytalankodó olasz kapus a vonalon viszont magabiztos volt, így a 22. percben is szép vetődéssel tolta szögletre Raphinha bal alsóba tartó lövését.

Ter Stegen a 28. percben Lee Kang-In lövése után kellett nagyot védeni, majd Mbappé esett látványost az ötösön, de szó sem lehetett büntetőről, miután a francia lesen volt az eset előtt.

PSG, Paris-Saint Germain, FC Barcelona, Kylian Mbappé
Jules Koundé (jobbra) igyekszik megfékezni honfitársát, Kylian Mbappét
Fotó: AFP

A 34. percben egy okos katalán szögletvariáció után Marquinhos blokkolta Raphinha veszélyes lövését, majd az egyébként nagyon békés meccsen Sergi Roberto kapta meg a meccs első sárgáját,

így ő a visszavágón biztosan nem fogja eldönteni a párharcot, miután eltiltását fogja tölteni a lelátón.

Raphinha viszont a pályán volt, és, ha már ott volt, akkor a 37. percben meg is szerezte idei első BL-gólját: Lewandowski lépett ki a saját térfeléről, jobbra tette a labdát, ahol Yamal kísérte a támadást, a fiatal szélső jól adott középre, a kivetődő Donnarumma próbálta elütni a labdát, de pont a Raphinha elé paskolta, aki szépen bevarrta a léc alá (0-1).

Szünetben Luis Enrique cserélt, Marco Asensio helyett Bradley Barcola lépett pályára,

a PSG játéka pedig teljesen megváltozott. De még mennyire, hogy megváltozott!

A 48. percben a korábbi Barca-játékos, Ousmane Dembélé egyenlített ki, miután Araujo előzékenyen oda passzolta neki a labdát, majd három perccel később egy mester támadás végén Fabian Ruiz passzából Vitinha már a vezetést szerezte meg a franciáknak (2-1)!

Sőt, újabb három perc elteltével Ter Stegennek kellett a lécre tolnia Barcola bombáját. Teljesen megváltozott a meccs képe, mintha nem is ugyanaz a két csapat lett volna a pályán, amelyeket az első félidőben láttunk.

Paris Saint-Germain, FC Barcelona, Vitinha,
Vitinha ünnepli a PSG vezető gólját
Fotó: AFP

Xavi is cserélt, a 61. percben Yamal és Sergi Roberto helyett érkezett Pedri és Joao Félix, és előbbi egy perccel később első labda érintéséből gólpasszt adott Raphinhának, aki kapásból lőtte az elé hulló labdát a PSG kapujába. Az egész eseménysorozat egyébként Donnarumma pontatlanul előre rúgott labdájából alakult ki.

Az egyenlítés után ismét a Barca játszott fölényben, a 70. percben Raphinha 25 méteres szabadrúgását fogta Donnarumma. De a PSG-nek is volt helyzete az újabb gólhoz, a 75. percben egy remek ütemű kiugratás után Dembélé találta el a baloldali kapufa tövét. De az újabb gólt ismét csak a Barca szerezte!

A két perccel korábban beálló Christensen Araujo szöglete után első labda érintéséből közvetlen közelről fejelt a franciák kapujába (2-3). Az utolsó percekben mindent megtett az egyenlítésért a PSG, de a Barca megőrizte előnyét, és komoly lépést tett az elődöntőbe jutás felé.

Atlético Madrid - Dortmund

A nap másik meccsén a nyolcaddöntőben az Intert drámai tizenegyes-párbajban búcsúztató Atlético Madrid a PSV Eindhovent legyőző Borussia Dortmundot fogadta. A spanyolok ezúttal támadóbb focival rukkoltak ki, és Rodrigo de Paul révén már az 5. percben megszerezték a vezetést.

Az első félidő közepén pedig úgy tűnt, hogy el is döntik a meccset, ugyanis a brazil Samuel Lino góljával megduplázták az előnyüket. A németek szándékairól nem sok minden derült ki, mert kaput eltaláló lövés nélkül hozták le a teljes első félidőt, cserébe mindkét gólt óriási védelmi hiba után kapták. A második félidőre összeszedték magukat a németek, és Sebastian Haller révén szépítettek, így teljesen nyílttá tették a visszavágót.

A visszavágókat április 16-án rendezik Barcelonában, illetve Dortmundban.