Íme 2024 legjobb sci-fi filmjei – eddig

A Dűne 2 mellett Adam Sandler űrhajós filmjét és az űrkutatást a kaszabolós horrorral összeházasító I.S.S.-et is imádták a kritikusok.

1. Dűne: Második rész

A 2021-es Dűne látványos eseményeinek váratlanul vége szakadt nagyjából ott, amikor Paul Atreides (Timothée Chalamet) és az anyja, Lady Jessica (Rebecca Ferguson) egyedül kezdett bolyongani az Arrakis sivatagában, és beálltak a fremenek közé. Paul itt ismerkedik meg az álmaiban korábban már látott Csanival (őt alakítja Zendaya), és döntenie kell, hogy élete nagy szerelmét választja-e, vagy beteljesíti a végzetét, és bosszút áll a Harkonneneken a családjáért, háborúba vezetve a hozzá hű seregeket.

A PORT.hu kritikusa szerint

a hihetetlen moziélményt nyújtó Dűne: Második rész az év legfontosabb filmje, mert ami erős benne, az nagyon erős!

Nemcsak hihetetlenül látványos, de nagyon erőteljes is a Dűne 2

Rengeteg minden történik egy hihetetlenül látványos bosszútörténetben, ahol kiderül, hogy a gigászi homokférgek nemcsak veszélyes ellenfelek, de közlekedési eszköznek is alkalmasak. Egy kis problémánk azért volt!

Tovább

 

2. Az űrhajós

Adam Sandler ebben a Netflix-filmben egy Jakub nevű asztronautát játszik, aki Csehország első űrhajósaként azt a feladatot kapja, hogy hónapokon keresztül gyűjtögessen egy bizonyos fajta ősi port a galaxis peremén. Amikor azonban a misszió folyamán darabokra hullik az élete, az űrhajója körül ólálkodó idegen lénytől kér segítséget A szóban forgó, Hanuš névre keresztelt teremtmény szinkronhangját Paul Dano kölcsönzi, de a film további szereposztása is parádés, hiszen játszik még benne Carey Mulligan (Lenkát, Jakub feleségét alakítja), Kunal Nayyar (az Agymenők Raj Koothrappalija) és Isabella Rossellini is.

A PORT.hu kritikusa ezt írta korábban a filmről:

Sandler teljesítménye mellett  még kiemelkedik a filmben a képi világ, ami ahhoz a gondolathoz igazodik, hogy ezúttal nem egy izgalmas űrmissziót láthatunk, hanem az űrbeli mindennapok emberi oldalát.

Az űrhajós – Adam Sandler megint összeszedte magát

A Mindent egy lapra után szűk két évvel a színész ismét komoly szerepben látható a Csernobil rendezője, Johan Renck által jegyzett űrhajósdrámában. Kritika Az űrhajós című Netflix-filmről.

Tovább

 

3. ClearMind

Ez a horrorelemekkel operáló sci-fi egy Nora nevű, elhunyt gyermekét gyászoló anya (Rebecca Creskoff) történetét meséli el, aki egy virtuális valóság segítségével próbálja feldolgozni a traumáit. Amikor Nora volt férje, Michael (Rob Benedict) véletlenül elmondja neki, hogy közös barátaik, Tom (Kadeem Hardison) és Shannon (Toks Olagundoye) bulit rendeznek, Nora dühös lesz, amiért őt nem hívták meg. Betör a partira, és a címbéli VR-kütyüje, a ClearMind segítségével bosszút áll mindenkin, akiről úgy érzi, hogy hátat fordított neki, amikor a lánya meghalt egy medencés buliban.

A film olyan felkavaró témákat érint, mint a gyász folyamata során megromló barátságok és házasságok, ugyanakkor nemcsak ezért, hanem a fekete humora miatt is hamar a külföldi kritikusok kedvence lett.

 

4. I.S.S.

A ClearMindhoz hasonlóan szintén a sci-fi és a kaszabolós horror elemeit vegyíti össze a Nemzetközi Űrállomáson játszódó I.S.S., ami azzal a gondolattal játszik el,

mi történne az amerikai és orosz űrhajósokkal odafent, ha lenn a Földön kitörne egy nukleáris háború.

Az addig a legnagyobb barátságban és kollegialitásban együtt dolgozó kozmonauták a kataklizma hírére pánikba esnek, mások a hazájuk iránti lojalitásra hivatkozva rögtön az ellenséget kezdik keresni a szűk folyosókon...

 

5. Parallel

Ez film szintén elmossa a horror és a sci-fi közötti határokat, amikor behozza a történetbe a párhuzamos univerzumokat, és a saját magunk agresszívebb változatával való találkozásban rejlő veszélyeket. Mindehhez a díszletet egy Isten háta mögötti, tóparti ház adja, ahol a fia halálát gyászoló Vanessát (Danielle Deadwyler) egy erdei túra során megtámadja egy párhuzamos univerzumból érkezett verziója. Hamar kiderül, hogy az alternatív valóságokban nemcsak Vanessából van több, de férje, Alex (Aldis Hodge) és testvére, Martel (Edwin Hodge) alteregói is felbukkannak.

A Parallel a külföldi kritikusok szerint ügyesen tárja fel a multiverzum borzalmait egy családi traumán keresztül, miközben súlyos kérdéseket vet fel a szabad akarat és a végzet viszonyáról,

mivel a számtalan alternatív életben, amelyekbe Vanessa bepillantást nyer, egy olyan valóságot kezd el mániákusan keresni, ahol a fia nem halt meg...