Népszerű sportok
Még több sport
Összes megjelenítése

Milák Kristóf három másodpercet vert legnagyobb riválisára a 200 pillangó előfutamában

Eurosport Magyarország

Frissítve 10/04/2024 - 13:12 GMT+2

Milák Kristóf fő számában, 200 méter pillangón nagyszerű időt úszott az előfutamban a Duna Arénában zajló úszó országos bajnokság szerdai versenynapján.

Milák Kristóf

Fotó: AFP

A szám olimpiai, világ- és Európa-bajnoka, világcsúcstartója 1:55.43 perces idővel csapott célba, legközelebbi hazai riválisa, Márton Richárd ennél több mint három másodperccel volt lassabb (1:58.44).
A Honvéd 24 éves úszója - aki a kedden 100 méter gyorson diadalmaskodott, mindössze négy századdal elmaradva az olimpiai szinttől - ezt megelőzően legutóbb egy évvel ezelőtt, a kaposvári országos bajnokságon versenyzett, akkor 200 méter pillangón a mostaninál egy másodperccel rosszabb idővel (1:56.44) kezdett, és a fináléban 1:52.58 perces idővel zárt.
Egy órával később az 50 méter gyors előfutamában is érdekelt volt Milák, aki 22.29 másodperces idejével a 101 fős mezőny élén végzett, így ebben a számban is a négyes pályáról várja majd a finálét.