»
Ancelotti igazságos eredményről beszélt, Guardiola nem hisz a szerencsében

Fotó: Getty Images

2024.04.10 07:21Módosítva: 2024.04.10 08:42

A Real Madrid és a Manchester City parádés mérkőzésen 3–3-as döntetlent játszott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. Így látták a rangadót a főszereplők.

Bár Bernardo Silva ravasz szabadrúgásával gyorsan vezetést szerzett a City, a Real még az első negyedóra vége előtt fordított. Phil Foden és Josko Gvardiol találataival jött az újabb fordítás, de Federico Valverde bombagólja után kialakult a döntetlen.

Az uruguayi labdarúgó egyáltalán nem volt elégedett a 3–3-as végeredménnyel.

Ez a döntetlen számunkra olyan, mintha kikaptunk volna, ugyanis a győzelemért szálltunk harcba.

Carlo Ancelotti, a Real Madrid mestere szerint igazságos eredmény született.

Remek meccs volt, a futball ünnepe, de ilyenre lehet számítani, amikor ilyen játékosok vannak a pályán. Amikor lehetőségünk volt növelni az iramot, kontrolláltuk a meccset, de kaptunk két felsősarkos gólt. Az eredményt igazságosnak tartom, azt fájlalom csak, hogy 2–1 után nem éltünk jobban a kínálkozó lehetőségekkel.

Pep Guardiola többek között csapata tartását is kiemelte.

Jól kezdtünk, de borzasztóan nehéz itt játszani. A Real remekül védekezett, és támadásban rendkívül gyors. Az első félidőben kicsit idegesek voltunk, sok labdát vesztettünk, de egy ilyen rivális ellen ez megesik. A második félidőben hatalmas tartásról tettünk tanúbizonyságot. Ráadásul szereztünk két csodálatos gólt is. Az ő megpattanó góljaik? A futballban nem hiszek a szerencsében vagy a balszerencsében.

Guardiola hozzátette, hogy a szünetben nyugalmat kért a csapatától, és hogy pontosan tartsák be a megbeszélteket. A szakember kiemelt a gólt szerző Josko Gvardiolt is.

Nagyon szerencsések vagyunk, hogy itt volt velünk, mivel sok hiányzónk volt. Nagyszerű teljesítményt nyújtott, ráadásul remek srác, így emiatt külön örülök a góljának.

Guardiola beszélt Foden sérüléséről is, elmondása szerint egy kisebb rúgás miatt kellett lecserélni a második gól szerzőjét.

Egyik csapat sem volt megelégedve az élete első negyeddöntőjét vezető Glenn Nyberggel
Bajnokok Ligája

Az Arsenal és a Bayern is egy-egy tizenegyest kér számon a játékvezetőn – videókkal

A Real Madrid és a Manchester City elképesztő mérkőzést játszott egymással a BL-negyeddöntő első felvonásán, ám jövő héten az egyik csapatnak búcsúznia kell

Hatgólos őrület a Real Madrid és a City BL-csatáján!

Kövesd a Sportal cikkeit a Google hírekben is!