Hirdetés

Kiderült Hofi Géza legféltettebb titka, legközelebbi munkatársai fedték fel

Nap Híre portré Nap Híre

Több mint két évtizede nincs közöttünk a Kossuth- és kétszeres Jászai Mari-díjas művész, aki mindössze 65 évesen, 2002. április 10-én hunyt el. Három nappal a halála előtt még színpadon állt. 22 évvel a halála után most kiderült Hofi Géza legféltetebb titka is.

A Blikk a művész halálának évfordulán felidézte, annak idején a Madách Kamarában igazi kincs volt jegyhez jutni valamelyik Hofi-estre. A nagy nevettető mellett, mögött évtizedekig ott állt Solymos Tóni és az Express Zenekar, valamint fontos szerepet játszott életében az Erkel Ferenc-díjas zeneszerző és karmester, Malek Miklós is, ugyanis ő volt 1983-tól Hofi műsorainak zenei vezetője. 

Solymos Tóni a lapnak elmondta Hofi legnagyobb titkát is: a legendás művész egészen más ember volt, mint amit a külvilágnak mutatott. 

Zseni volt, és a szakmában sokan úgy emlékeznek rá, mint egy magának való, mogorva ember. Tény, hogy nehezen barátkozott, és még nehezebben engedett közel magához bárkit is. Ám nekem megadatott, hogy megismerjem a másik énjét. Az igazit, a közvetlent, a barátságosat. Géza tudniillik megismertette velem a vadászszenvedélyt. Neki köszönhetem, hogy bejártam az ország legeldugottabb tájait is, fegyverrel a kézben. Mindenhol szeretettel fogadtak bennünket, elsősorban persze, Gézát. A nagy művészt, aki még a legutolsó favágóval is úgy beszélt, mintha az a testvére lenne. Emlékszem, egyszer Kab-hegyen vártak bennünket, mondták a helyiek, fogyasszuk el korán az estebédet, mert hamar besötétedik és indulni kell az erdőbe. Két terepjáró várt ránk, én az egyikkel, no meg egy helyi atyafival gyorsan el is indultam, Géza sehol. Lőttem vaddisznót, szarvast, még rókát is. Aztán amikor jöttünk vissza, láttam, hogy Géza ugyanott ül, mint az indulás előtt, folyamatosan pezsgőzik és anekdotázik. Egészen más ember volt, mint amit a külvilágnak mutatott olykor 

- árulta el a titkot. 

Malek Miklós úgy véli, Hofi Géza és művészete mélyen beivódott a magyarok tudatába, lelkivilágába, és ott külön csatornát nyitott. "Két évtized múltán már világosan látszik, hogy ez az életmű nem fakul, nem veszít az értékéből, hanem ellenkezőleg: felértékelődik, és nap mint nap megújul. Azt gondolom, ez magáért beszél, mert csak az igazán nagyoknak jut osztályrészül" - méltatta barátját Malek. 

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés