»
A továbbjutás Münchenben dől el az Arsenal–Bayern negyeddöntőn – videóval

A második Bayern-gól két főszereplője, Leroy Sané és Harry Kane elégedett lehet, csapatuk döntetlenre végzett az Arsenal otthonában. (Fotó: Getty Images)

2024.04.09 23:00Módosítva: 2024.04.09 23:01

Bár a német bajnok még az első félidőben fordított az Emiratesben, a londoniak a hajrában döntetlenre mentették a mérkőzést.

Ellentétes előjellel várta a két csapat a negyeddöntő első mérkőzését, mivel az Arsenal legjobb formáját idézve szilveszter óta még nem kapott ki a Premier League-ben, márpedig ez tizenegy bajnokit jelent sorozatban, tíz győzelemmel és egy döntetlennel. Nem mellékesen első helyen áll a bajnokságban. Bár a Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőben vereséget szenvedett (0–1) a Porto otthonában, a visszavágón a londoni együttes jutott tovább (2–0) a negyeddöntőbe.

Mindeközben a Bayern München szenved a Bundesligában, mivel idén már öt vereségnél tart, s vélhetően letehet a bajnoki cím megvédéséről. A csalódást keltő eredménysor közepette a Bajnokok Ligájában a Lazio elleni idegenbeli vereség (0–1) után a visszavágón könnyedén intézte el (3–0) a rómaiakat.

Az előzményeket tekintve tehát a hazaiak számítottak esélyesebbnek, s úgy is kezdtek, hogy meglepik a Bayernt. Ben White húzódott előre a jobb oldalon a 12. percben, a tizenhatos jobb oldali sarkától tette Bukayo Saka elé a labdát, aki középre húzódott, majd 13 méterről ballal a jobb alsó sarokba csavarta. (1–0)

Két perccel később megint a németek kapuja előtt tűnt fel Ben White, egyedül léphetett ki, de közeli lövésénél Manuel Neuer bravúrral védett, igaz az Arsenal védője a kapusba rúgta a labdát. A helyzet kimaradt, s jószerével az ellentámadásból egyenlítettek a vendégek. Gabriel adta el a labdát az Arsenal térfelének közepén a 18. percben, a felezővonaltól visszarúgott labdával Leon Goretzka indította Serge Gnabryt a tizenhatoson belül, aki középről a kapu jobb alsó sarkába gurított. (1–1)

A gyors gólváltás után az Arsenal némi mezőnyfölényben (60:40) futballozott ugyan, mégis a vendégek jutottak előnyhöz. William Saliba, az Arsenal védője 42. tétmérkőzésén került be a kezdőcsapatba ebben az idényben. A top öt európai bajnokság játékosai közül a francia védő az egyetlen, aki ilyen sorozattal büszkélkedhet, igaz a 30. percben ez mit sem számított, amikor buktatta a tizenhatoson Leroy Sanét. A jogosan megítélt büntetőt Harry Kane végezte el, és jobbal a bal alsó sarokba lőtt. (1–2) – az angol válogatott csatára hatodik gólját szerezte vendégjátékosként az Emiratesben.

A második félidőben is maradt az Arsenal mezőnyfölénye, de gólhelyzetet a 76. percig nem tudott kialakítani, igaz a Bayern München sem. Aztán a hazaiak két cserejátékosa összehozta az egyenlítést. Gabriel Jesus a tizenhatoson belül kapta a labdát Bukayo Sakától a jobb oldalon, egy csellel tisztára játszotta magát, és bepasszolta középre a labdát, Leandro Trossard pedig 13 méterről, egyből, jobbal lőtt a jobb alsó sarokba. (2–2)

A hajrában a Bayern csaknem visszavette a vezetést, de Kingsley Coman két méterről a jobb oldali kapufa tövét találta el Jamal Musiala bal oldali beadását követően.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A visszavágót április 17-én, szerdán 21 órától rendezik Münchenben.

Ezt olvasta már?

Hátborzongató az ISIS fotómontázsa…
Bajnokok Ligája

„Öld meg mindet” – az Iszlám Állam a BL-meccsek megtámadásával fenyeget

Max Eberlnek és a Bayern Münchennek bőven van gondja – és akkor jön Európa legjobb formában lévő csapata...
Bundesliga

„Lesz*rom az edzőkeresést” – alaposan kifakadt a Bayern München sportigazgatója

Ízlelgessük: a Puskás Arénában rendezhetik a 2026-os vagy 2027-es Bajnokok Ligája-döntőjét

Rendkívüli: a magyar szövetség beadta pályázatát a BL-döntő megrendezésére

Kövesd a Sportal cikkeit a Google hírekben is!