Kiütötte az egyre reménytelenebb helyzetben lévő ellenfelét a Fehérvár

Magyar foci

Tobias Christensen duplája is kellett a Mezőkövesd kiütéséhez (fotó: fehervarfc.hu)

2024.04.06 16:02Módosítva: 2024.04.06 16:07

Augusztusban a Sóstón és decemberben Matyóföldön is egyaránt 2 –0-ra győzött a Vidi. Érdekesség, hogy mindkétszer a hajrában döntött Bartosz Grzelak együttese, a Kövesd otthonában ráadásul a 90. perc után estek a találatok. Szombaton azonban már húsz perccel a vége előtt háromgólos volt a hazai előny.

A Fehérvár a dobogó alsó fokáról, míg a Mezőkövesd már-már kilátástalan helyzetből, a tabella utolsó helyéről várta a két csapat szombat délutáni, székesfehérvári összecsapását.

A Fehérvár kezdte aktívabban a meccset, Csongvai előbb szabadrúgásból, majd akcióból próbálkozott, majd az első negyedóra végéhez közeledve Drazsics egy baloldali beadást fejelt kapu mellé. A 17. percben Bese adott középre jobbról, Schön jó helyzetben kapta a labdát, de fölé lőtt. Egy perccel később azonban Tóth Balázsnak kellett vetődve védenie, ismét Drazsics volt veszélyes. Bár nem igazán volt benne a „levegőben” a gól, a 30. percben Sigér átívelését Csongvai fejelte Stefanelli elé, aki hat méterről, jobbal a Mezőkövesdi kapuba lőtt, 1–0!

A szünetre is ezzel az eredménnyel mentek a csapatok, mert igazán számottevő esemény nem „zavarta meg” a hazai ultrák szakadatlan szurkolását.

Schön Szabolcs baloldali, veszélyes beadásával indult a második félidő, a fehérvári szélső labdája azonban, ha nem is sokkal, de mély lett. Negyedóra kellett, hogy kicsit felpezsdüljön az élet Sóstón! Erről pedig Tobias Christensen gondoskodott, a fehérvári középpályás a 61. percben jobbról megindult középre, és 19 méterről, szép mozdulattal a kapu jobb oldalába helyezte a labdát, 2–0!

Bő öt perccel később millimétereken múlt a harmadik fehérvári gól! Schön lövése után a bal kapufáról pechjére kifelé pattant a labda, maradt tehát a kétgólos különbség. Aztán Lukic kezezett a 16-oson belül, jöhetett a hazai büntető, melyet Christensen higgadtan, ballal a kapu bal oldalába helyezett, 3–0! A norvég ezzel végérvényesen el is döntötte a találkozót.

És itt nem volt megállás, egy remek akció végén Schön passzolt Katonához, akinek a próbálkozása még kijött Kovácsik Ádámról, de a labda pont a csereként beálló Karamoko elé pattant, a Köbenhavn kölcsönjátékosa pedig nem hibázott, közelről bevágta a Vidi negyedik gólját!

A 83. percben jött az ötödik! Katona gurított vissza remekül Berki Marczellnek, aki 17 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 5–0! Berki ezzel megszerezte élete első NB I-es gólját.

A Fehérvár tehát úgy tűnik, maga mögött hagyta a gólínséges időszakát, és magabiztosan győzte le a szombati vendéget, ezzel pedig – ugyan egy meccsel többet játszva – négy pontra megközelítette az ezüstéremre hajtó Paksot. A Mezőkövesd helyzete pedig csak reménytelenebb lett a fehérvári túra után.

A FORDULÓ TELJES PROGRAMJA

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA

Tököli Attila közönségszórakoztató, sokgólos meccset vár a Fradi–Pakstól (Fotó: Horváth Péter Gyula)