»
Egy percig sem volt kérdés, a Veszprém kettős győzelemmel BL-negyeddöntős

Ismét héttel nyertek a veszprémiek (fotó: MTI/Vasvári Tamás)

2024.04.04 20:10Módosítva: 2024.04.04 21:14

A Telekom Veszprém végig vezetve hazai pályán 39–32-re legyőzte a Pick Szegedet, így bejutott a legjobb nyolc közép a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

A Veszprém már az első mérkőzésen nagy lépést tett a továbbjutás felé, hiszen Szegeden 37–30-as győzelmet aratott. A csongrádiaknál Bodó Richárd nem játszhatott.

Idegesen kezdett a Szeged, az első két és fél percben négyszer is eladta a labdát, a Veszprém ezeket kihasználta, Mikita Vailupau háromszor is betalált, ezt követően lőtte Szita Zoltán az első szegedi gólt.

A kezdeti sokkot maga mögött hagyta a Szeged, Sebastian Frimmel a 10. percben egyre hozta fel a vendégeket (6–5), sőt, az egyenlítésért is támadhattak, de nem éltek vele, ezután Nedim Remili egy ötperces veszprémi gólcsendet tört meg.

A Veszprém újra magára talált, a 21. percben Dragan Pechmalbec révén először volt négy gól a két csapat között (12–8), majd a sokadik eladott labda után ő szerezte a 15. veszprémi gólt is. Kárpáti Krisztián kikérte a második idejét, és igencsak emelt hangon kérte számon csapatán a teljesítményt…

Az utolsó egy percben kicsit alábbhagyott a Veszprém koncentrációja, de így is négygólos előnnyel vonulhatott félidőre (19–15).

Ahogy az elsőt, úgy a második félidőt sem kezdte jól a Szeged, négy perc kellett az első találatához (22–16). A Veszprém magabiztosan őrizte, sőt, növelte az előnyét, Kárpáti Krisztián az utolsó idejét is kikérte a 43. percben (28–20).

A hazaiak a jelentős előny tudatában többször nem koncentráltak megfelelően, a szegediek kapujában pedig Nagy Martin több bravúrt is bemutatott. A Szeged vissza is jött öt gólra, Momir Ilic 29–24-nél életet próbált lehelni fiaiba.

A végén volt egy kis feszültség, előbb vitatott gól miatt (nem volt biztos, hogy áthaladt a labda a szegediek gólvonalán), majd Vailupau és Garciandia szólalkozott össze. A végén a Veszprém ismét hét góllal nyert, ezúttal 39–32-re, és bejutott a BL negyeddöntőjébe, ahol a dán Aalborggal találkozik.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Telekom Veszprém–Pick Szeged 39–32 (19–15)
Ld: Vailupau (8), Pechmalbec (6), Yahia, Sandell, Elisson (4-4), ill. Martins (8), Garciandia (6), Sostaric (4)